۱۰میلیارد دلار از دولت طلب داریم/ تولید ۳.۵ میلیارد لیتر فرآورده در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس

پ, 09/23/1396 - 08:05
سردار عبداللهی در نشست خبری:
۱۰میلیارد دلار از دولت طلب داریم/ تولید ۳.۵ میلیارد لیتر فرآورده در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس
۱۰میلیارد دلار از دولت طلب داریم/ تولید ۳.۵ میلیارد لیتر فرآورده در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا از طلب 30هزار میلیارد تومانی (10میلیارد دلار ) این قرارگاه از دولت خبرداد. ستاره خلیج فارس از ۱۰ روز پیش بنزین یورو ۵ تولید می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار عبادالله عبداللهی امروز در نشست خبری به مناسبت بیست و هشتمین سالروز تأسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء اظهار داشت: قرارگاه خاتم در دوران دفاع مقدس در حوزه‌های مهندسی رزمی نقشی بی‌بدیل ایفا کرد و پس از جنگ تحمیلی مقرر شد از این تجهیزات و نیروی انسانی قرارگاه استفاده شود. 

 

 

وی ادامه داد: طبق اصل 147 قانون اساسی،‌این مجموعه برای کمک به دولت و آبادانی کشور ایجاد شد. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه دوره حیات قرارگاه بر چهار مرحله استوار است، اظهار داشت: بازسازی پس از هجمه دشمن، سازندگی، توسعه مسئولیت‌پذیری و تجربه‌اندوزی، انحصارشکنی، رصد گلوگاه‌ها و الگوآفرینی، طراحی و اجرای پروژه‌های بزرگ نظیر پروژه های پالایشگاهی، سد، راه‌آهن، بنادر و خطوط انتقال از این موارد است. 

 

 

سردار عبداللهی بااشاره به فعالیت قرارگاه خاتم در 10 عرصه گسترده و بزرگ، گفت: در حوزه نفت و گاز و جلوگیری از واردات بنزین و گاز فعالیت‌های مفیدی انجام شد. 

 

 

وی ادامه داد: در بحث میعانات گازی و پالایشگاهی، فازهای 13، 15، 16، 22 و 24 پارس جنوبی، پالایشگاه ستاره خلیج فارس و... را قرارگاه اجرا کرد. 

 

 

وی افزود: در دستاورد تولید بنزین باید گفت که با افتتاح فاز اول ستاره خلیج فارس، امسال 21 میلیون لیتر فراورده داشته‌ایم که 12 میلیون لیتر آن بنزین بوده است؛ تاکنون این پالایشگاه 3.5 میلیارد لیتر فراورده داشته است که 1.5 میلیارد لیتر آن بنزین بوده است. 

 

 

وی ادامه داد: در بحث تولید گاز از همین فاز روزانه 52 میلیون مترمکعب گاز به شبکه می‌دهد و در بنزین روزانه 12.5 میلیون لیتر تحویل می‌دهیم که خودکفا هستیم. 

 

 

وی به فعالیت قرارگاه در حوزه انتقال آب اشاره کرد و گفت: 45 میلیارد مترمکعب کل حجم سدهای کشور است که 25 میلیارد مترمکعب آن در قالب 62 سد، توسط قرارگاه خاتم ساخته شده است. 

 

 

سردار عبداللهی افزود: 7 هزار کیلومتر راه، راه‌آهن و آزادراه توسط قرارگاه خاتم ساخته شده است و به مسئولان وزارت راه همیشه تأکید می‌کنیم که ریل اولویت اصلی در زیرساخت‌های حمل و نقل باشد. 

 

 

وی راه‌آهن چابهار ـ زاهدان را یکی از پروژه های مهم قرارگاه خاتم معرفی کرد و گفت: این پروژه به طول700 کیلومتر تکمیل‌کننده زنجیره ترانزیتی بندر چابهار است. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با اشاره به اجرای راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ‌قم ـ اصفهان توسط قرارگاه گفت: زیرسازی اصفهان تا قم در حال اتمام است و 10 مجموعه تخصصی قرارگاه در مسیر قم تا اصفهان فعالیت می‌کنند. 

 

 

وی با بیان اینکه 10 هزار و 600 کیلومتر خطوط انتقال نفت، گاز و آب داریم، گفت: در حوزه تونل 825 کیلومتر تونل‌های مترو، جاده‌ای و آب توسط قرارگاه خاتم اجرا شده است. 

 

 

سردار عبداللهی افزود: در مترو 125 کیلومتر خط اجرا کرده‌ایم که در این باره می‌توان به خط 7 متروی تهران و فاز اول متروی مشهد اشاره کرد. 

وی اضافه کرد: در حوزه صنعت 2 کارخانه آهن اسفنجی با ظرفیت 1.6 میلیون تن در سال داریم،‌کارخانه میانه امسال افتتاح شد و کارخانه بافت 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: 150 میلیون تن تولید مس کنسانتره داشته‌ایم که در تبریز تغلیظ مس کنسانتره یکساله هزینه را برگرداند. 

 

 

سردار عبداللهی با اشاره به ساخت فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار و بندر شهید رجایی توسط قرارگاه خاتم گفت: 23 هزار کیلومتر خط فیبر نوری ایجاد کرده‌ایم و 320 ایستگاه برای پوشش 45 درصد کشور ساخته‌ایم. 

 

 

وی ادامه داد: در قرارگاه خاتم 200 هزار نفر به صورت مستقیم و بیش از یک میلیون نفر به صورت غیرمستقیم فعالیت می‌کنند و این نماید از اشتغالزایی است. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به لزوم حضور قرارگاه خاتم در پروژه‌های بزرگ اشاره کرد و گفت:‌ در بسیاری از کشورهای دنیا شرکت های توانمند فنی و مهندسی، وابستگی به نیروهای نظامی نیز دارند. 

 

 

* هدفگذاری اجرا و نصب 10 هزار کانکس در مناطق زلزله‌زده

سردار عبداللهی بیان کرد: در منطقه کرمانشاه به واسطه پروژه‌هایی که دراختیار داریم 10 هزار نفر نیرو و 5 هزار دستگاه ماشین آلات مستقر کرده‌ایم. پس از وقوع زلزله بلافاصله به واحدهای اجرایی خود آماده‌باش دادیم و روز بعد از زلزله کرمانشاه نیز توجه خود را به روستاها معطوف کردیم. 

 

 

وی با اشاره به توزیع روزانه 22 هزار غذای گرم بین زلزله‌زدگان کرمانشاه گفت: برای اسکان موقت، قرارگاه مسئولیت را پذیرفت و طی توافقنامه‌آی با بنیاد مسکن و به درخواست آنها، ظرف 18 روز اخیر 6 هزار و 400 فونداسیون آماده کردیم، 5 هزار و 900 سازه فلزی نصب شد، همچنین 5 هزار کانکس وارد منطقه کردیم که 2500 دستگاه از این کانکس‌ها نصب شده است. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با اشاره به انتقال کارگاه ساخت کانکس به مناطق زلزله‌زده گفت: وعده داده‌ایم که ظرف 45 روز اگر مشکلی پیش نیاید، اجرای 10 هزار دستگاه کانکس به سرانجام برسد. 

 

 

* قرارگاه خاتم معافیت مالیاتی ندارد

سردار عبداللهی اظهار داشت: رقم 10 هزار میلیارد تومانی که در لایحه بودجه 97 به عنوان بودجه قرارگاه خاتم درنظر گرفته شده است،‌در واقع سقف گردش خزانه ما است، یعنی تا این حد مجاز هستیم گردش خزانه داشته باشیم؛ براساس قانون، باید فعالیت پروژه و درآمد حاصل پروژه وارد خزانه شود. 

 

 

وی تأکید کرد: در مورد پرداخت مالیات، ما تابع مقررات هستیم و به اذعان رئیس سازمان امور مالیاتی، قرارگاه خاتم بهترین مؤدی مالیاتی بوده است و نشنیده‌ایم که معاف از مالیات باشیم. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، درباره فعالیت بازسازی قرارگاه خاتم در سوریه گفت: به هر حال ما در سوریه عزیزانی را از دست داده‌ایم و ایران نیز آنجا نقش اساسی و اول را داشت، اما اگر تدابیری باشد، قرارگاه حاضر است برای بازسازی در سوریه پیشگام باشد. 

 

 

* تأمین تجهیزات خاص برای اجرای پروژه‌های بزرگ

سردار عبداللهی با اشاره به اینکه تجهیزات و امکانات لازم برای اجرای پروژه‌ها از داخل و خارج تأمین می‌شود، گفت: قرارگاه تجهیزاتی خاص نظیر دکل‌های دریایی دارد که بزرگترین و پیشرفته‌ترین دکل‌ها هستند. 

 

 

وی افزود: همچنین 17 دستگاه TBM داریم که مخصوص حفاری تونل‌های بزرگ در حوزه راه، مترو و آب است.

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء افزود: در ساخت پالایشگاه و کارخانه‌های صنعتی، امروز بومی‌سازی را نهادینه کرده‌ایم. 

 

 

* ظرفیت اجرای پروژه‌های پالایشگاهی را داریم

سردار عبداللهی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر قرارداد وزارت نفت و توتال و توانایی قرارگاه خاتم به عنوان شرکتی داخلی، توضیح داد: در این حوزه دو مبحث توسعه و تقویت فشار مطرح است، ما در این حوزه‌ها توانایی کامل را داریم، در بخش توسعه، امروز دکل‌های حفاری ما بیکار هستند و در حوزه تقویت فشار نیز این کار قابل انجام است.  

 

 

وی با اشاره به روند کُند این قرارداد گفت: از آن زمان تاکنون می‌توانستیم کارهای بزرگی انجام دهیم، در ساخت پالایشگاه بخش خشکی و دریا وجود دارد و در خشکی، ساخت پالایشگاه را به صورت EPC قرارگاه انجام داده است. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء افزود: در ساخت سکو نیز هم‌اکنون 10 سکوی عظیم توسط شرکت صدرا در حال ساخت است و یک دستگاه از آن تا چند روز آینده منتقل می‌شود. 

 

 

سردار عبداللهی تأکید کرد: ساخت پالایشگاه، ساخت سکو، حفاری چاه‌ها و خطوط انتقال گاز همه توسط قرارگاه انجام می‌شود. 

 

 

* تقبل 25 درصد هزینه احداث خط آهن چابهار ـ زاهدان توسط قرارگاه 

وی با اشاره به تکمیل فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار توسط قرارگاه خاتم گفت: ظرفیت این بندر امروز 8.5 میلیون تن است و تا 80 میلیون تن قابلیت توسعه دارد. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: در حال حاضر کشتی با آبخور 16 متر و ظرفیت 85 هزار تن قابلیت پهلوگیری در بندر چابهار را دارد، اما ما دستگاه‌هایی داریم که کانال‌هایی ایجاد می‌کنند تا عمق پهلوگیری به 20 متر و ظرفیت به 100 هزار تن افزایش یابد. 

 

 

سردار عبداللهی با اشاره به پیمانکاری قرارگاه خاتم در احداث خط آهن چابهار ـ زاهدان گفت: زیرسازی این پروژه در بخشی از قسمت‌ها به پایان رسیده است، اما مشکلات مالی دارد و باید دولت به آن اعتبار اختصاص دهد. 

 

 

وی گفت: 25 درصد هزینه اجرای این خط آهن را خودمان متقبل شده‌ایم، ضمن آنکه در توافقنامه اولیه، این خط ریلی باید از چابهار تا مشهد به طول 1100 کیلومتر توسط قرارگاه ساخته شود.

 

 

* ظرفیت ساخت 100 شناور در صدرا/ یک سکوی نفتی از 10 سکو آماده شد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء اظهار داشت: شرکت صدرا که تا پیش از این همه از رفع مشکلات آن ناتوان بودند توسط قرارگاه به شرکتی پویا تبدیل شده است و امروز موقعیت مناسب دارد. 

 

 

سردار عبداللهی ادامه داد: یارد بوشهر امروز آمادگی ساخت کشتی با ظرفیت 100 هزار تن و یارد خزر آماده ساخت کشتی با ظرفیت 8 هزار تن است. 

وی گفت: ما آمادگی داریم تا 100 دستگاه شناور را در صدرا بسازیم. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: شرکت صدرا در گذشته 300 نفر نیرو داشت، اما امروز 4 هزار نفر در صدرا مشغول به کار هستند. 

 

 

سردار عبداللهی با اشاره به ساخت 10 سکوی نفتی در صدرا گفت: سکوی اول 20 روز پیش ساخته شد که آماده انتقال است و مابقی سکوها نیز تا 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارند. 

 

 

* طلب 10 میلیارد دلاری قرارگاه خاتم از دولت

وی بیان کرد: 30 هزار میلیارد تومان معادل 10 میلیارد دلار بابت اجرای پروژه‌ها از دولت طلب داریم، در واقع این به نوعی سرمایه‌گذرای قرارگاه خاتم در پروژه‌های دولت محسوب می‌شود. 

 

 

* تولید 3.5 میلیارد لیتر فراورده در ستاره خلیج فارس

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء بیان کرد: ستاره خلیج فارس در قالب 3 فاز اجرا می‌شود که شامل 360 هزار بشکه معادل 60 میلیون لیتر فراورده در روز خواهد بود. 

 

 

سردار عبداللهی افزود: فاز اول این پروژه با ظرفیت 120 هزار بشکه افتتاح شد و تاکنون 3.5 میلیارد لیتر فراورده تولید کرده است ضمن آنکه از 10 روز پیش بنزین یورو 5 تولید می‌کند. 

 

 

* اشتغال‌زایی در صدر فعالیت‌های قرارگاه خاتم

وی با اشاره به اینکه اگر قرارگاه نباشد کارهای عمرانی کشور تعطیل می‌شود، گفت:‌امروز 5 هزار پیمانکار با قرارگاه خاتم کار می‌کنند. 

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: 50 هزار نفر فقط در بخش کارخانه‌های لوله‌سازی، تولید فولاد و سیمان در یکی از پروژه‌های خطوط انتقال آب قرارگاه فعال هستند. 

 

 

* جزئیات پیشرفت آزادراه کنارگذر جنوبی تهران

سردار عبداللهی گفت: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران به طول 164 کیلومتر شمال غرب، غرب، جنوب و شرق کشور را به هم وصل می‌کند. 

 

 

وی با بیان اینکه 75 درصد تأمین مالی این پروژه برعهده قرارگاه خاتم است، گفت: قطعه ول پروژه به طول 40 کیلومتر از چرمشهر تا اتوبان قم به پایان رسیده است و امسال 100 کیلومتر از 164 کیلومتر این مسیر آسفالت می‌شود. 

 

 

* تأمین مالی 25 درصد از هزینه‌های اجرایی کریدور ترانزیتی اتصال شمال غرب به جنوب

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه قرارگاه خاتم به اجرای کریدور ریلی شمال‌غرب و غرب به جنوب کشور ورود کرده است، گفت:‌ این کریدور 716 کیلومتر طول دارد و مقدمات آن را فراهم کرده‌ایم، ضمن آنکه 25 درصد از اعتبارات آن را ما متقبل شده‌ایم. 

 

 

انتهای پیام/7727

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
DouglasKig (تایید نشده) گفت:
02/30/1401 - 06:07

sildenafil 20 mg sildenafil sildenafil citrate 100mg for sale

JamesMew (تایید نشده) گفت:
02/16/1401 - 20:24

cost of cialis per pill cialis cialis 5mg no prescription

JamesMew (تایید نشده) گفت:
02/18/1401 - 02:09

does cialis lowers blood pressure cialis usa online viragecialis

GregoryTug (تایید نشده) گفت:
02/21/1401 - 13:19

cures for ed male ed pills male erection pills

GregoryTug (تایید نشده) گفت:
02/25/1401 - 05:40

medications for ed new ed drugs pills for erection

Stromcog (تایید نشده) گفت:
02/27/1401 - 07:50

ed pills that really work ed pill natural ed remedies

DouglasKig (تایید نشده) گفت:
02/30/1401 - 21:29

stromectol without a doctor prescription stromectol for sale stromectol 3 mg tablets price

DouglasKig (تایید نشده) گفت:
03/01/1401 - 20:56

stromectol stromectol for sale ivermectin without a doctor prescription

Robertmef (تایید نشده) گفت:
03/07/1401 - 10:07

cialis on line paypal payment tadalafil 20mg best price how much does cialis cost without insurance

Danielvibre (تایید نشده) گفت:
09/03/1401 - 18:51

ed drugs list edpillsfast.com
ed pill ed pills

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.