9700 دانش‌آموز کردستانی به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام می شود

Submitted by webmaster on 10/01/1398 - 12:54
معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان از اعزام 9 هزار و 695 دانش‌آموز کردستانی در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب کشور خبر داد.
 9700 دانش‌آموز کردستانی به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام  می شود

به  گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سرهنگ جمشید آزادی‌ پور اظهار کرد: سهمیه اعزام راهیان نور دانش‌آموزی استان کردستان به مناطق غرب کشور در سال جاری 12 هزار نفر است که تاکنون 9 هزار و 695 دانش‌آموز کردستانی به این مناطق اعزام شده‌اند که 6 هزار و 170 نفر از این آمار را برادران و 3 هزار و 525 نفر خواهر بوده‌اند.

 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان خاطرنشان کرد: این دانش‌آموزان طی سه مرحله امسال به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شده و از یادمان‌های استان بازدید کرده‌اند.

 

آزادی‌پور اذعان داشت: ترویج روحیه ایثار و شهادت‌طلبی در بین نسل جوان و ایجاد ارتباط معنوی بین نسل‌های جوان دوران هشت سال دفاع مقدس و نسل جوان امروز از مهم‌ترین اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور است.

 

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های خوبی در مناطق عملیاتی غرب کشور در استان کردستان به ویژه در سال‌های اخیر ایجاد شده است.

 

به گفته معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان: سپاه در یادمان‌های دفاع مقدس کردستان فضاسازی فرهنگی مناسبی دارد هر چند نیاز است همه دستگاه‌های فرهنگی بر اساس ظرفیتی که دارند نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی در این نقاط اقدام کنند.

 

آزادی‌پور اذعان داشت: ظرفیت برای کار بیشتر در حوزه اعزام دانش‌آموزان و سایر اقشار به مناطق عملیاتی وجود دارد لذا انتظار داریم دستگاه‌های دیگر هم بیشتر پای کار بیایند تا زمینه بهتری برای اسکان راهیان نور ایجاد شود.

 

وی در پایان گفت: 3 هزار و 672 نفرروز برنامه فصل رویش نیز در طول سال‌جاری در استان اجرا شده است.

 

انتهای پیام/7727