دانشجویان باید با در بالندگی و تعالی و پیشرفت جامعه اسلامی سهیم باشند

Submitted by kordestan on 09/02/1399 - 13:35

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: دانشجویان باید با بصیرت‌افزایی که قطب‌نمای حرکت آنان است در بالندگی و تعالی و پیشرفت جامعه اسلامی سهیم باشند و مراقب باشند تا فرصت‎طلبان از  آنان سو استفاده نکنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  سردار سیدصادق حسینی  صبح امروز در اختتامیه دومین جشنواره سراسری نجم که در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دانشجویان باید با بصیرت‌افزایی که قطب‌نمای حرکت آنان است در بالندگی و تعالی و پیشرفت جامعه اسلامی سهیم باشند و مراقب باشند تا فرصتطلبان از  آنان سو استفاده نکنند.

 

وی خاطر نشان کرد: دانشجوی انقلابی و مسلمان  باید با پیروی از رهبری فرزانه در راه تولید علم و درآمیختگی علم با صنعت و عمق‌بخشی به عقاید دینی و بصیرت سیاسی در راه اعتلای جامعه تلاش کرده و راه  شهدای این سرزمین را در مبارزه با استکبار ادامه دهد و انقلاب اسلامی را به عنوان الگوی برتر به جهانیان بهتر از قبل معرفی می‌کند. 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: نکته مهم دیگر امیدوار باقی ماندن دانشجویان و جوانان  است و شعار و باور ما  باید هم در دل بنشیند و هم بر زبان باید جاری بشود چرا که خیلی ها به دنبال ناامید کردن جامعه، جوانان و آحاد ملت هستند .

 

 فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر استان کردستان در ادامه عنوان داشت:امروز بیش از هر زمان دیگری برای ارتقای  توان اقتصادی و درمان معضلات آن نیاز به پیوند و ارتباط دانشگاه و صنعت داریم و  غفلت در پیوند زدن علم و صنعت منجر به خسارت‌های جبران ناپذیر  خواهد شد  اما چنانچه دانشجویان ما به باورها و توانای های خود رنگ اعتقاد بزنند بسیاری از مشکلات را به راحتی حل خواهند کرد.

 

سردار حسینی در پایان اظهار داشت: جوانان دیروز مسئله جنگ را حل کردند، چون اخلاق اعتماد و انگیزه داشتند امروز هم این خصوصیات در جوانان وجود دارد که دولتمردان از آن استفاده کرده وبا به میدان آمدن جوانان شاهد پیشرفت  و ارتقاء کشورمان در همه زمینه ها باشیم.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در همه کار ها سعی کنیم کاری که لازم و شایسته است  را به سر انجام برسانیم نه اینکه هر کاری را انجام دهیم.

 

وی افزود: دانشجوی حقیقی دانشجویی است که در مقابل مملکت و نظام آن و در مقابل مردم خود بی تفاوت نیست و دغدغه مند و فعال است و در این مسیر حاضر است هر کاری حتی حرکت های سخت را انجام دهد، چرا که ایده آل نگر است و نمی خواهد زیربار ظلم و زور برود.

نماینده ولی وفقیه دراستان در ادامه گفت: یکی دیگر از ویژگی هایی که باید دانشجویان و دانش پژوهان در حوزه علوم معنوی و معارف دینی به آن اهتمام و عنایت داشته باشند، این است که همراه با آموختن این علوم و آگاهی ها، به تدریج، این معارف را بکار بندند. علم و دانش به منزله درخت، و عمل کردن بر طبق آن بسان میوه همان درخت است.

 

وی افزود: دانشجویان در راه تحصیل علم باید در خواندن، نوشتن، مباحثه، تفکر، و... همواره کوشا بود، و همبستگی با اشتغالات علمی را مطلوب خویش برشمرده و آن را سرمایه زندگانی خود  قرار دهند.

 

تفکر، اندیشه و استعداد علمی از جمله نعمت هایی است که هر چقدر انسان از آن استفاده کند و آن را به کار بگیرد قدرت آن بیشتر خواهد شد.

رحمت صادقی بیان کرد: افراد نخبه و با استعداد باید از گذران وقت در امور بیهوده پرهیز کنند و تا جایی که ممکن است باید از قدرت اندیشه و استعداد علمی استفاده مفید کنند و دانشگاه مؤثر، دانشگاهی است که بتواند در توسعه فرهنگی، فنی، اقتصادی و اجتماعی نقش داشته باشد.

 

در پایان ار تعدادی از دانشجویان نمونه و نخبه این دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

 

دیدار

 

دیدار

 

دیدار

 

دیدار

 

انتهای پیام/7727