کارگاه آموزشی توجیهی رانندگان سپاه بانه برگزار شد

Submitted by webmaster on 08/10/1395 - 16:15
با همت آماد و پشتیبانی سپاه بانه؛
با همت واحد آماد و پشتیبانی سپاه بانه؛ کارگاه آموزشی توجیهی رانندگان سپاه این شهرستان به مناسبت هفته ایمنی برگزار شد.
کارگاه آموزشی  توجیهی رانندگان سپاه بانه برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از بانه، صبح امروز کارگاه آموزشی - توجیهی رانندگان سپاه شهرستان بانه به مناسبت هفته ایمنی و با همت آماد و پشتیبانی سپاه این شهرستان برگزار شد.

 

سرهنگ اسدالله دالوند، رئیس اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان بانه که سخنران اصلی این کارگاه آموزشی توجیهی بود مطالبی در خصوص مسائل ایمنی و مقررات رانندگی در این زمینه به منظور کاهش آسیب ها و صدمات احتمالی جانی و مالی به رانندگان شرکت کننده در این مراسم ارائه کرد.


وی با بیان اینکه رانندگان نیروهای مسلح بایستی سرآمد و الگوی سایر مردم عادی باشند افزود: رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی بایستی از جانب رانندگان شاغل در نیروهای مسلح بیشتر از اقشار دیگر جامعه رعایت شود.


سرهنگ دالوند، رعایت مقررات رانندگی را موجب پیشگیری از وقوع حوادث تلخ رانندگی دانست و افزود: اگر چه رعایت مقررات رانندگی موجب پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی  می شود اما به هنگام وقوع حوادث احتمالی نیز خسارت ناشی از حادثه را به حداقل ممکن کاهش می دهد.
 

رئیس راهنمایی و رانندگی بانه، کوچکترین سهل انگاری در هنگام رانندگی را موجب پدید آمدن خسارت های جبران ناپذیر برشمرد و خاطر نشان کرد که چه بسا حوادث بزرگی که در اثر کوچکترین غفلت ها بوجود آمده و خاطرات و عواقب این سهل انگاری برای همیشه دامن گیر زندگی انسان شود.

وی به علت حوادث رانندگی  در درون شهر و جاده های برون شهری نیز اشاراتی کرد و گفت: عدم توجه به جلو و رعایت نکردن حق تقدم مهمترین عوامل در حوادث رانندگی درون شهری هستند که در جاده های برون شهری نیز همین عوامل به همراه انحراف به چپ علت بسیاری از سوانح رانندگی را تشکیل می دهند.

 

دالوند همچنین در ادامه سخنان خود به انواع گواهینامه های رانندگی و  مجاز بودن رانندگان به  رانندگی با وسائط نقلیه مرتبط با این گواهینامه ها نیز مطالبی ارائه کرد.