شما اینجا هستید

مراسم یادواره (شهدا آبروی کوچه ها و افتخار محله) در دهگلان برگزار شد

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، مراسم یاد واره (شهدا آبروی کوچه و افتخار محله ها) در سی ونهمین سالروز شهادت شهید پیشمرگ مسلمان کرد شهرستان دهگلان مظفر صادقی با حضور مسئولان شهرستان و خانواده های معظم شهدا در در کوچه شهید صادقی شد.

 


در این مراسم معنوی سرهنگ پاسدار محمد امانی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه دهگلان ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدای پيشمرگ کُرد مسلمان گفت: ما بايد همه قدردان از خودگذشتگی ها و جانفشانی های پیشمرگان مسلمان باشیم که در آن شرایط سخت اوایل انقلاب كه از همه دار و ندار خود برای  دفاع از اين آب و خاك گذشتند و امنیت و آرامش کنونی را یرای ما به ارمغان آوردند.

 


سرهنگ امانی با تاکید بر اینکه این انقلاب به برکت خون پاک شهدا و رشادت های ملت رشید ایران و بر پایه دین و فرهنگ و بر مبنای ارزش ها بنا شده است، خاطر نشان کرد: ما وظیفه داریم از این انقلاب به خوبی حراست و پاسداری کنیم .

 


فرمانده سپاه دهگلان اظهار داشت:شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد در کردستان در شرایطی به دفاع از اسلام و انقلاب به پا خواستند که این دیار از دو جبهه گروهک‌های ضد انقلاب و ارتش بعث عراق مورد تهاجم قرار گرفته یود.

 

 

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پیشمرگ مسلمان کرد، گفت:  این استان  به عطر شهدا معطر است و بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ شهید از شهدای کشور متعلق به استان کردستان بوده که یک‌هزار نفر از این آمار را شهدای پیشمرگ مسلمان کرد تشکیل می‌دهند.

 


سرهنگ امانی با بیان اینکه کردستان به تعبیر رهبر معظم انقلاب سرزمین مجاهدت‌های خاموش است، اظهار کرد: کردستان به راستی سرزمین مجاهدت‌های خاموش است و این تعبیری که برای همیشه مانند لوحی زرینی بر تارک این استان خواهد درخشید.

 


وی با بیان اینکه نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم نقش بسیار مهمی در پیروزی کشورمان در دوران جنگ تحمیلی و سایر موفقیت های کشور در دوران پس از جنگ داشت افزود: دشمنان تحمل مشاهده پیشرفت انقلاب اسلامی را از نظر علمی و معنوی ندارد و از راه های مختلف می کوشند تا یاد شهدا از جامعه اسلامی زدوده شود اما مردم ما با بصیرت و آگاهی خود این نقشه ها را باطل می کنند.

 


فرمانده سپاه دهگلان امنیت و اقتدار امروز کشور از برکات ایثار و از خودگذشتگی شهدای گرانقدری است که در مسیر دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن بهترین راه را انتخاب و خود جاودانه شدند.

 

 

محمد امانی از شهدای پیشمرگ مسلمان کرد به عنوان نماد و اسطوره صبر و استقامت نام برد.

 

 

فرمانده سپاه دهگلان با بیان اینکه نام بردن از شهدا افتخار و عزت به ارمغان خواهد داشت گفت: هر کس بخواهد از ویژگی های سرزمین خود اسم ببرد ابتدا باید شهیدان دیار خود را معرفی کند و با نام شهیدان از افتخارات کوچه و محله خود نام ببرد.

 

 

در این مراسم از مادر وخانواده شهید صادقی تجلیل شد.

 

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار