شما اینجا هستید

نماز ظهر عاشورا در ۳۵ نقطه کردستان برگزار می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، نورعلی خزاعی اظهار کرد: نماز ظهر عاشورا همزمان با سراسر کشور در ۱۰ شهرستان استان کردستان و ۲۵ روستای استان برگزار می‌شود.

 

 

وی افزود: نماز ظهر عاشورا در سنندج به امامت نماینده ولی فقیه در استان کردستان برگزار می‌شود و این مراسم معنوی در سایر شهرها و روستاهای استان به امامت امامان جمعه و جماعت برگزار می‌شود.

 

 

رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان یادآور شد: ۶۱۰ هیئت مذهبی در استان مجوز فعالیت دارند که امسال این هیئات برنامه‌های ایام محرم را در حسینیه‌ها، مساجد، مهدیه‌ها و هیئات مذهبی استان برگزار می‌کنند.

 

 

خزاعی بیان کرد: برگزاری روضه‌های خانگی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، برگزاری محافل قرآنی، پخت نذری، دسته‌روی عزاداری، تجمع عاشوراییان و برپایی نماز ظهر عاشورا از جمله برنامه‌های هیئات مذهبی استان کردستان در ایام محرم‌الحرام است.

 

 

وی افزود: امسال به منظور نظارت بر اجرای برنامه‌های عزاداری و کنترل آسیب‌های اجتماعی در این ایام ۳۰ بازرس شامل شورای هیئات مذهبی استان، روسای ادارات تبلیغات اسلامی کردستان و روسای کانون مداحان شهرهای استان از سوی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان انتخاب و معرفی شدند.

وی اضافه کرد: فعالیت ۲۵۰ مبلغ و مبلغه در ایام محرم در راستای سخنرانی در خصوص ماه محرم از دیگر برنامه‌هایی است که در هیئات مذهبی استان ویژه ایام محرم انجام شده است.

 

 

رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان اعلام کرد: ۱۶ هیئت مذهبی اهل تسنن نیز در سنندج فعالیت دارند که در این ایام به اجرای محافل قرآنی و پخت نذری می‌پردازند.

 

منبع فارس 

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار