شما اینجا هستید

اجتماع بزرگ عفاف و حجاب با حضور بانوان در دهگلان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، با حضور بانوان شهرستان دهگلان اجتماع بزرگ عفاف و حجاب به همت  جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در حسینیه رستگاران دهگلان برگزار شد.


 

در این همایش حجت الاسلام رستمی نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان با اشاره به آيات و روايات درمورد حجاب و عفاف بر لزوم توجه خانواده‌ها بر اين امر و جلوگيری از تهاجم دشمن تأكيد كرد.

 


وی ضمن تقدیر از حضور بانوان شهرستان در این جشن به نقش حساس بانوان در خانواده‌ها  اشاره کرد و گفت: بانوان نقش مهمی در تربیت فرزندان و سلامت خانواده‌ها ایفا می‌کنند.

 

 
حجت الاسلام رستمی به نقش و مقام زنان و مادران در جامعه اشاره کرد و گفت: نقش و جایگاه زن در دین اسلام برجسته است و تمامی آحاد مردم و مسئولان باید به جایگاه زنان و مادران این مرز و بوم  توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشند.


 
نماینده ولی فقیه در سپاه دهگلان افزود: اسلام زن را به عنوان مسئله مهم زندگی و حیات انسانی در مسائل اجتماعی، اخلاقی می داند و از او به عنوان عضوی موثر در جامعه نام می برد.

 

 

وی اظهار كرد: اين همايش با هدف تبيين مبانی حجاب و عفاف براساس آموزه‌های دينی و نيز گسترش و تحكيم فرهنگ عفاف و حجاب برگزار شد.

 

 

نماینده ولی فقیه در سپاه دهگلان گفت: قدمت، جايگاه، ارزش و رسالت عفاف و حجاب در پيشينه تاريخی و ادبيات اقوام و ملل مختلف، دستورات و توصيه‌های اديان، حقوق و قوانين موضوعه، احاديث، روايات و سيره عملی معصومان(ع)، نشان از اهميت وافر اين مهم دارد.

 

 

وی تصريح كرد: حفظ و گسترش عفاف و حجاب در راستای تحكيم بنيان و روابط خانواده، تبيين و آشناسازی انديشه‌های حجاب به نسل جوان و نيز ارائه انديشه‌های برتر جهت آموزش و ارتقای نگرش به حجاب از ديگر اهداف برپايی اين همايش است.

 

 

وی اظهار داشت: رعایت عفاف و حجاب از ویژگی های یک زن مسلمان است و زنان جامعه ما می بایست با تاسی گرفتن از فاطمه معصومه (س) ایشان را الگوی زندگی خود قرار داده و در مقابل هجمه های فرهنگی دشمن بایستند.

 


در این مراسم از بانوان نمونه و محجبه شهرستان تجلیل شد.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار