شما اینجا هستید

همایش راهپیمایی بزرگ حافظان حریم خانواده درراستای ترویج فرهنگ وعفاف وحجاب در سنندج برگزار شد

بتول سرکانی مسوول بسیج جامعه زنان کردستان در حاشیه  برگزاری همایش «حافظان حریم خانواده» در سنندج در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  گفت: همایش راهپیمایی بزرگ حافظان حریم خانواده درراستای ترویج فرهنگ وعفاف وحجاب با حضور اقشار مختلف مردم انقلابی وشهید پرور، روحانیون، نیروهای نظامی وانتظامی وجوانان غیرتمند با سردادن  شعارهایی همچون ،امنیت اخلاقی دوام خانواده، جانم فدای رهبر چادر حجاب برتر در سنندج و دیگر شهرستان ها برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی استکبارجهانی بامردم ایران دین واعتقادات آنها ست گفت: دشمنان نظام باترویج فرهنگ بی بندوباری وسست کردن عقاید واعتقادات مردان سعی دارند حریم خانواده را ازبین ببرند.

 


 وی گفت:وقتی حریم خانواده ازبین برود دشمن به راحتی می تواند با استفاده ازنفوذ، به اهداف خود در کشور دست یابد.

 


سرکانی گفت:باید فرهنگ عفاف وحجاب را درکشور نهادینه کنیم که اگراین فرهنگ ازدرون خانواده رشد کند دراین صورت ما می توانیم بگوییم  قطعا موفق عمل کردیم.

 

 

مسوول بسیج جامعه زنان کردستان هدف از برگزاری این تجمعات تعمیق گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و نمایش قدرت نرم انقلاب اسلامی است که نشان دهد پایه‌های دینی مردم بسیار قوی و حجاب و عفاف برای آنها اهمیت دارد، بنابراین مسؤولان باید درباره تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف به وظایف خود عمل کنند.

 


وی خاطرنشان کرد: ستاد مردمی عفاف و حجاب روز جمعه 21 تیر در نماز جمعه‌های سراسر کشور حضور گسترده خواهند داشت که به قرائت بیانیه، درخواست و مطالبات مردمی با یاد شهیدان و بازخوانی وصیت‌نامه‌ آنها و ارائه گزارشی از فعالیت‌های عفاف و حجاب در این مراسم باشکوه عبادی سیاسی خواهند پرداخت.

 

 

برهنگی زنان و بی‌عفتی مردان از عوامل اصلی از بین رفتن جامعه کوچک خانواده است

 

 

طوبی کرمانی دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در ادامه اظهار کرد: نگران بودم چون در فضای باز سخن سنگین گفتن سخت است غبطه می‌خورم به این شعور و متانت که به یقین می‌تواند سرزمین حجاب و عفاف و شرف و غیرت باشد.

 

 

وی گفت: عفت و حجاب میراث ایرانی و گرایش جهانی است اما طبیعی است که من اگر بخواهم موضوع را بازکنم باید به تاریخ ایران قبل از تاریخ و اسلام اشاره کنم.

 


وی افزود: دانشمندان و تاریخ نگارانی  مانند ویل دورانت و هرودود سابقه حجاب وپوشش زن را به دوران ما قبل ازتاریخ وعصر حجر نسبت می دهند. آثار و نقوش برجای مانده از دروان ماقبل‌ تاریخ همگی شهادت می‌دهند که در آن دوران نیز زنان سعی در پوشاندن خود داشتند. گواه این مدعا مروری گذرا بر نقش‌ها و تصویر‌هایی است که درغارنوشتها باقی مانده است.

 

 

 کرمانی افزود: حجاب زمانی خوب است که با حیا و عفت همراه باشد، عفاف و حیا تکمیل کننده حجاب است؛ فرد با حجابی که عفیف نباشد قطعاً در معرض آسیب های بسیاری قرار می گیرد و خود نیز منشأ بسیاری از مشکلات در جامعه خواهد بود.

 

 

وی با اشاره به ارتباط عفاف و حجاب و رد نظریه اینکه می توان عفیف بود اما لزوماً حجاب نداشت، گفت : عکس این موضوع صادق است، در اصل حجاب مقدمه ای است برای عفیف بودن، به این معنا که لازمه عفیف بودن حجاب است.

 

 

دکتر کرمانی افزود: برای ترویج حجاب نباید از ترویج حیا غافل شد. جامعه ای که حیا از آن رفته باشد، هر کاری از مردمان آن برمی آید اما، هنگامی که حیا در جامعه ای در قلب مردم رسوخ کرد در پی آن عفاف و خویشتن داری ایجاد می شود و سپس ثمره های عفاف یعنی حفظ حریم ها و حدود، آشکار می شود. در این هنگام است که می توان شاهد فرهنگ عفاف و حجاب و پوشش صحیح بود.

 

 

وی اضافه کرد: اگر عفت انسان که مجموعه ای از گوش و چشم و دست و زبان است و حکایت از یک اندیشه دارد، حفظ نشود طبیعی است که جامعه را نیز به بی عفتی فراخوانده ایم.

 

 

دبیر کل اتحادیه زنان مسلمان خاطر نشان کرد:مسلمانان هر جای دنیا یک شعار غیر ملفوظ دارند که پوشش اسلامی آنهاست و فریاد می زند، ما ازهر مذهبی اسلامی که باشیم یک وحدت رویه داریم و آن پوشش اسلامی ماست که به معنای احترام به دیگران نیز هست.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار