شما اینجا هستید

حجاب و عفاف زمینه‌ساز امنیت و آرامش در جامعه است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، حسن عسگری  در مراسم برگزاری همایش «حافظان حریم خانواده»  که در پارک it  با حضور خانوادهای کردستانی در سنندج برگزار شد  اظهار داشت: 15 تا 21 تیرماه هر سال در تقویم ملی به نام هفته حجاب و عفاف نامگذاری شده و وجه تسمیه آن این است که در سال 1315 بعد از اینکه رژیم منحوس پهلوی دستور کشف حجاب داد، زنان علیه این تصمیم غیراسلامی و غیرانسانی تجمعاتی علی‌الخصوص در مسجد گوهرشاد برگزار کردند که عوامل رژیم پهلوی مردم را به گلوله بستند و حدود دو هزار نفر را به شهادت رساندند.

 


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج ادامه داد: امسال هم این هفته با شعار «میراث ایرانی، گرایش جهانی» نامگذاری شده است و شاهد برگزاری برنامه‌های متنوعی در ایران و استان کردستان و سنندج هستیم.

 


وی اذعان داشت: استکبار برای اینکه بتواند به استثمار خود ادامه دهد در صدد از بین بردن بنیان‌های خانواده است، بنیان‌های خانواده را اگر بتواند سست کند در واقع اراده‌های خانواده را سست کرده و نسلی از خانواده سست پرورش می‌یابد که در مقابل دشمنان آب و خاک و دین و آیین و رسوم ما نمی‌تواند بایستد.

 


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج همچنین گفت: هر اندازه جامعه و خانواده ما عفیف باشد امنیت و آرامش در آن به همان اندازه وجود خواهد داشت.

 


عسگری تصریح کرد: عفیف‌بودن فقط محدود به خانم‌ها نیست بلکه برادران نیز باید عفیف بوده و به اصول و قواعد خانواده‌ها پایبند باشند تا ما بتوانیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم.

 


وی عنوان کرد: حجاب همواره برای خواهران ما مصونیت بوده و امنیت و آرامش را برای آنها به ارمغان آورده است.

 


این مسؤول در ادامه افزود: نگاه اسلام به حجاب همان نگاه مصونیت در مقابل خیانت‌های هوس‌بازانی است که نوامیس دیگران را ملعبه خود قرار می‌دهند، لذا اسلام ماموریت و رسالتی که به زنان می‌دهد تربیت انسان و انسان‌سازی است انسانی که بتواند تا ملکوت اوج بگیرد نه مثل جوامع غربی که زن را به عنوان ابزار تبلیغی کالاهای خود شان و منزلت و جایگاه آنان را تنزل می‌بخشند.

 


عسگری یادآوری کرد: در این هفته همه باید تلاش کنیم با برگزاری اینچنین برنامه‌هایی اقتدار جامعه اسلامی را به رخ بکشانیم و هدفمان این باشد که مردم، خصوصا جوانان و نوجوانان را با فرهنگ حجاب و عفاف آشنا کنیم ضمن اینکه مسؤولین ما و دولتمردان هم وظیفه دارند در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف تلاش کنند تا جامعه‌ای متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی داشته باشیم.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار