شما اینجا هستید

معاون فرهنگی سپاه عنوان کرد؛

منشور گام دوم؛ ترسیم‌کننده مسیر پیشرفت/ هیچ کشوری در دنیا پیشرفت نکرده مگر با تکیه بر اندیشه مقاومت

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  سردار نجات معاون فرهنگی سپاه پاسداران ضمن سخنرانی در همایش " تبریز پیشگام گام دوم" بیان کرد: امروز تنها گفتمانی که در مقابل آمریکا ایستاده، گفتمان مقاومت است. هیچ کشوری در دنیا به پیروزی نرسیده است مگر اینکه به اندیشه مقاومت و دفاع تکیه کند.

 

 

سردار نجات یادآور شد: چین و ژاپن مسیر پیشرفت را قبل از جنگ جهانی دوم شروع کرده بودند. ژاپن در زمان بمباران آمریکا، در تکامل پیشرفت اقتصادی بود.

 

 

سردار نجات در خصوص تصور جامعه از اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: متاسفانه اقتصاد مقاومتی مظلوم واقع شده است  و تصوری که در ذهن برخی افراد وجود دارد اینست که با دنیا هیچ مبادله‌ی اقتصادی نداشته باشیم، در حالیکه اصل اقتصاد مقاومتی یعنی توجه به استعداد و منابع داخلی کشور و برون نگری برمبنای ظرفیت‌ها.

 

 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب افزود: این دستور فراتر از بیانیه بلکه یک منشور است که فراز و فرودهای مسیر انقلاب اسلامی را ذکر کرده است. این بیانیه به ما گوشزد می کند که کجا پیشرفت کردیم و این تعالی بر چه اساس و اصولی متکی بوده است.

 

 

وی ادامه داد: منشور گام دوم انقلاب کاملا به ما می گوید که در حال حاضر در چه جایگاهی هستیم  و ادامه راه مان چگونه خواهد بود. گام دوم به ما می گوید باید چه اصولی را رعایت کنیم تا پیشرفت محقق شود. مقام معظم رهبری مسیر پیشرفت را ترسیم کردند و چگونگی رسیدن به اهداف متعالی و پیشرفت در بیانیه گام دوم انقلاب به ما نشان داده شده است.

 

 

سردار نجات بیان داشت: بعد از شهادت شهیدان بهشتی و مطهری،فردی که بتواند همانند امام خمینی مسیر اصیل انقلاب را هدایت کند رهبر معظم انقلاب بود. ایشان به تمام فراز و فرودهای انقلاب اسلامی مسلط است و بعد از معمار کبیر انقلاب اسلامی کسی را به فرهیختگی، انقلابی گری و استواری بر اصول و آرمان های انقلاب اسلامی ، تاکید بر پیشرفت‌های اقتصادی و علمی سراغ نداریم.

 

 

وی تاکید کرد:بیانیه گام دوم 11 سر فصل دارد که یکی از مهم ترین آنها چشم انداز است. در این بیانیه اهدافی که قرار است بدان دست یابیم مورد اشاره قرار گرفته و از نظر رهبرمعظم انقلاب تحقق گام دوم یعنی تحقق تمدن نوین اسلامی.

 

 

وی در خصوص تحرکات تازه در منطقه اذعان داشت: برخی افراد معتقدند برجام سایهی جنگ را از کشور دور کرد در حالیکه گفتمان مقاومت باعث شد تا دشمن حتی تفکر حمله به جمهوری اسلامی در ذهنش خطور نکند. می گویند ترامپ فردی دیوانه است در حالیکه او بسیار فردی با هوش و فهمیده ای است چون وقتی ما هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را ساقط کردیم او جوابی نداد چون بخوبی می دانست اگر به این اقدام پاسخ دهد آغاز یک جنگ تمام نشدنی را کلید زده است.

 

 

وی در پایان بیان کرد: جمهوری اسلامی امروز یک کشور تاثیرگذار در منطقه با منطق مشخص در عرصه بین المللی است.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار