شما اینجا هستید

سرلشکر سلامی:

سپاه به عنوان محور اصلی و ضامن بقای نظام جمهوری اسلامی است/ مقاومت به معنی پایداری در یک نقطه نیست بلکه ایستادگی در طول زمان است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش سالانه فرماندهان نیروی زمینی سپاه در مشهد با اشاره به اینکه راهبردهای دشمن در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران تغییر کرده گفت: دشمن جنگ را همزمان در همه میدان‌ها فعال کرده و همه قدرت خود را در عرصه‌های نظامی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران بکار گرفته است.

 

 

وی افزود: با این وجود تهدید دشمن برای ما موهبت است و هر چه این تهدیدات بزرگ‌تر باشد سودمندتر است و تا با قدرتهای جهانی دست و پنجه نرم نکنیم جهانی نمی‌شویم.

 

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: هر چه زمان می‌گذرد تهدیدات دشمن شکل جدی‌تر به خود می‌گیرد، فضای منازعه شدیدتر و دشمن به ما نزدیک‌تر می‌شود.

 

 

وی افزود: در چنین شرایطی مقابله به فرسایش کشیده است اما فرسودگی دشمن بیش از ما است چون دارای گسترش بیش از حد می‌باشد و قدرت جایگزینی نیروی انسانی ندارد.

 

 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن انگیزه و آرمان هم ندارد و ما می‌توانیم در یک بازه طولانی از زمان بر آنها غلبه کنیم تصریح کرد: ما در مقابل دشمن قادر به جایگزینی نیروهای خود هستیم زیرا جوانانی را داریم که مانند رودخانه خروشان می آیند و می‌روند و انگیزه‌های ایمانی و معنوی آنها بسیار قوی است.

 

 

وی افزود: همین انگیزه‌ها باعث می‌شود که هیچ گاه در کار خود خسته نشوند.

 

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: داستان شهید حججی درس آموز بوده و نشان داد هنگامی که پای جهاد در میان باشد جوانان ما چگونه دست بکار شده و از خانواده و زرق و برق دنیا دست می‌کشند و وارد عرصه می‌شوند.

 

 

وی افزود: در برابر دشمن، مقاومت است که معنا دارد، مقاومت به معنی پایداری در یک نقطه نیست بلکه ایستادگی در طول زمان است و کسی در این نزاع موفق می‌شود که دامنه تحمل بیشتری داشته باشد.

 

 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه استقامت رمز جاودانگی، پایداری و بقا است گفت: سپاه به عنوان محور اصلی و ضامن بقای نظام جمهوری اسلامی ایران، واقعیت‌های روی زمین را مدیریت می‌کند.

 

 

وی افزود: هر جنگی پایانه‌ای دارد و پایانه همه نبردها روی زمین است و حسن نیروی زمینی سپاه پاسداران در این می‌باشد که هرگز از میدان نبرد جدا نشده است.

 

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: در نقطه فشار حداکثری قرار گرفته ایم اما دشمن بیش از این توان ندارد و در تهدیداتش به اشباع رسیده ولی با این همه تهدیدهای او متوقف نمی شود.

 

 

وی افزود: در عین حال جمهوری اسلامی ایران نیز در طول ۴۰ سال اخیر رشد کرده و حقیقت نظام جمهوری اسلامی برای دشمنان پذیرفته شده است.

فرمانده جدید سپاه در شمال شرق کشور معرفی شد.

 

 

در حاشیه این مراسم، سردار سرتیپ دوم پاسدار سیدحسن مرتضوی به عنوان فرمانده جدید قرارگاه منطقه ای ثامن الائمه(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شمال شرق کشور معرفی شد.

 

 

سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در این رابطه گفت: پیش از این مرحوم سردار جانباز "قدرت الله منصوری" عهده دار فرماندهی قرارگاه منطقه‌ای ثامن الائمه (ع) سپاه در شمال شرق کشور بود که پارسال به رحمت ایزدی پیوست و از آذر ماه پارسال تاکنون سردار مجیدرضا حسن‌زاده سرپرستی این قرارگاه را برعهده داشت؛ سردار مرتضوی امروز به عنوان فرمانده جدید قرارگاه ثامن الائمه (ع) معرفی شد.

 

 

وی افزود: سردار مرتضوی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بوده و فرماندهی قرارگاه جواد الائمه (ع) سپاه پاسداران در خراسان شمالی و همچنین فرماندهی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان را در کارنامه کاری خود دارد.

 

 

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین به اهداف همایش سالانه فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: هر سال به منظور جمع بندی برنامه‌های یک سال گذشته نیروی زمینی، قرارگاه و یگانهایی که در مناطق عملیاتی مسئولیت ایجاد امنیت را بر عهده دارند و نیز به منظور بررسی و تحلیل عملکرد آنان همایشی برگزار می شود.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار