شما اینجا هستید

جشنواره فیلم کوتاه چراغ در کردستان با اعلام برترین ها به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،جانشین ستاد تخصصی بسیج  سپاه بیت المقدس کردستان  درسومین اختتامیه جشنواره استانی فیلم کوتاه چراغ  اظهار کرد:  یک مستند ساز و یک کارگردان رابط بین یک جامعه هستند و باید همه مسائل جامعه را در نظر بگیرند  تا  مخاطبان خاص خود و فرهنگ والای این جامعه را بشناسند.


حق‌رضا نادرپناه افزود: ابزارهای هنری همچون فیلم دفاع مقدس  در دوران پیروزی انقلاب  یکی از دستاوردها خوب برای  ترویج ارزش های انقلاب و مبانی فرهنگی آن بود.


وی خاطرنشان کرد:رسالت اصحاب فرهنگ و هنرتداعی کردن حرمت ها و حریم ها و ارزش‌های جامعه اسلامی    در آثارشان است.

 

 در ادامه رییس سازمان بسیج هنرمندان کردستان در آیین اختتامیه این جشنواره گفت:خوشبختانه امسال با استقبال خوب توسط هنرمندان در این حوزه شاهد رشد 20 درصدی این جشنواره نسبت به سال گذشته بودیم.

 

 

 وی با اشاره به برگزاری واقعه عظیم فرهنگی  کنگره 5400 شهید استان در اردیبهشت 98 افزود: اجلاسیه شهدای هنرمند مصادف با( 20 فروردین آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی) از  آثار هنرمندان در حوزه شهدا  و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  رونمایی خواهد شد.  

 

داوود نیا  افزود: در بخش فیلم کوتاه داستانی سامان حسین پور با فیلم ذبح نفر اول شد و جلال ویسی برای فیلم پرچم به مقام دوم رسید. 

 

 


وی افزود: در همین بخش رسول احمدی برای فیلم اسب به مقام سوم و محمد قسیمی برای فیلم 'باوکه' ( پدر) شایسته تقدیر شناخته شد. 

 

 

 


علی عباس داودنیا  با بیان اینکه داوران در بخش فیلم کوتاه مستند کسی را به عنوان نفر سوم نشناخت اضافه کرد: در این بخش برهان احمدی برای مستند کبوترهای روی شیروانی نفر اول و مهرداد یوسفی برای مستند از میهم تا رمادی دوم شد و فردین باتمانی برای مستند 'زرینگه دف' شایسته تقدیر شناخته شد. 

 

 


رییس سازمان بسیج هنرمندان کردستان با اشاره به اینکه در بخش فیلمنامه سامان حسین پور با اثر روز معلم نفر اول شد اظهار داشت: ئاوات ساعدپناه با اثر نیشتمان نفر دوم و آکو زندکریمی با اثر گیلاس نفر سوم شدند. 

 

 


داودنیا گفت: حامد گراوندی با اثر امید، فرهاد نجفی با اثر فرصتی دیگر، معصومه فرخی با اثر خانه شیشه ای و روناک کنعانیان با اثر پوتین های خاکی در این بخش شایسته تقدیر شناخته شدند. 

 

 


وی یادآور شد: انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان در راستای حمایت از فیلمسازان استان و تولید آثار مبتنی بر مفاهیم ارزشی سومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ را برگزار کرد. 

 

 


داودنیا افزود: موانع توسعه اقتصادی کردستان، کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، استکبار ستیزی و جهاد همه جانبه، ماهیت شوم جریانات تکفیری، اقتصاد مقاومتی - تولید و اشتغال برخی از موضوعات جشنواره بوده است. وی اضافه کرد: سبک زندگی ایرانی - اسلامی، موضوعات آزاد با رویکرد اجتماعی، حمایت از کالای ایرانی و آسیب ها و فرصت های شبکه های اجتماعی از دیگر موضوعات این جشنواره بود.

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار