شما اینجا هستید

دیدار معاون هماهنگ کننده سپاه بانه با رونیا حسین زاده نابغه محاسبات ذهنی جهان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی معاون هماهنگ کننده سپاه بانه، معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش و مسئولین بسیج دانش آموزی وبسیج فرهنگیان شهرستان بانه با رونیا حسین زاده دارنده عنوان نخست مسابقات جهانی محاسبات ذهنی و چرتکه (یو. سی. مس CMAS) که امسال در کشور مالزی برگزار شد دیدار کردند.

 


در این رابطه معاون هماهنگ کننده سپاه بانه افزود: نخبه‌ها برای ایران اسلامی مایه افتخار هستند و همه شاهد این مساله اند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور جهش عظیمی در زمین نخبه پروری و شکوفایی علم و دانش بوجود آمد و پدیده‌هایی مثل رونیا در وهله اول به دلیل تلاش و کوشش خود و در مرحله بعدی به علت چنین جهشی در نخبه پروری موجبات رشد و افتخار افرینی فراهم شده است.

 

سرهنگ پیرزاد ادامه داد: این انتظار از نخبه‌ها می‌روند که روند موفقیت‌های خود را در رقابت‌های جهانی همچنان حفظ کنند، چون کشور ما به آن‌ها و ایده هایشان نیاز دارد و امیدوارم سال آینده دوباره شاهد افتخار آفرینی رونیا حسین زاده باشیم.

 

وی تشریح کرد: در هر کشوری موتور محرکه توسعه یافتگی نتیجه وجود نخبگان و صاحبان ایده و فکر برتر است. به عبارت دیگر توسعه یافتگی در کشور ارتباط مستقیمی با نخبگان دارد و معاشرت منطقی و سامان یافته میان نخبگان فکری و نخبگان ابزاری می‌تواند سرنوشت یک جامعه را تعیین کند. درهمین راستا و با توجه به اهمیت بحث نخبگان در توسعه همه جانبه کشور وظیفه مسئولان است که از هر لحاظ آن‌ها را حمایت کنند و از ایده و فکرشان به نحو احسن در امورات مهم بهره گیرند.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه بانه بیان کرد: نخبه فردی برجسته، کارآمد و خلاق است که باید بتواند در توسعه و گسترش علم، فناوری، ادب، فرهنگ و هنر نقش بسیار مهمی داشته باشد و در کشور عزیزمان ایران، چنین نابغه‌هایی وجود دارد و در حال حاضر برای شناسایی آن‌ها روش‌ها و برنامه‌های آسانی در دسترس است.

 

در ادامه این دیدار پدر رونیا حسین زاده ضمن تشکر از دیدار معاون هماهنگ کننده سپاه بانه با این نابغه، گفت:حمایت مسئولین از رونیا باعت خوشحالی ما می‌شود و از همه کسانی که در این مدت به نوعی شادمانی خود را در مورد موفقیت رونیا اعلام کردند تشکر می‌کنم.

 

حبیب حسین زاده ادامه داد: رونیا متولد ۹ تیر ۱۳۸۸ دانش‌آموز کلاس چهارم ابتدایی است و از همان یک سالگی با برنامه ریزی سعی در رشد و شکوفایی دخترم داشتیم، وقتی به مدرسه وارد شد در همان ابتدای تحصیل توانایی رونیا معلمانش را شگفت زده کرد.

 


وی گفت: رونیا در درک همه دروس توانایی خوبی دارد، اما در محاسبات ذهنی استعداد ویژه‌ای داشت و به هیمن دلیل معلمان برای شکوفایی استعدادهایش تلاش زیادی کردند و ما هم در منزل برای دست یافتن به این مهم همواره کمک حالش بودیم.

 

پدر رونیا اضافه کرد: رونیا در مسابقات محاسبات ذهنی شهرستانی و استانی و کشوری مقام اول را کسب کرده و پشتیبانی و همکاری آموزش و پرورش به مسابقات علمی محاسبات ذهنی به کشور مالزی اعزام شد که مقام اول را کسب کرد.

وی ضمن گلایه‌ای در رابطه با عدم حمایت‌های مالی از رونیا افزود: حمایت‌های معنوی بسیار خوبی از رونیا صورت گرفت، ولی از نظر مادی هیچ گونه پشتیبانی از ما نشد و با هزینه شخصی دخترم را به مالزی بردم و چنین مقامی را کسب کرد و این سفر بیش از ۱۵ میلیون تومان خرج داشت، ولی آنچه مهم بود و باعث خرسندیست بدست آوردن مقام نخست محاسبات ذهنی جهان بود.

در ادامه رونیا حسین زاده نابغه محاسبات ذهنی جهان با تشکر از پدرومادر و همه کسانی که وی را در ادامه راه کمک کردند گفت: مسابقاتی که من شرکت کردم هجدهمین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی با چرتکه بود که با حضور ۷۳۳ کودک نخبه در ۵ گروه سنی برگزار شد و در این دوره از مسابقات توانستم به راحتی کشور‌های مختلف تایوان، مالزی، هند، چین، کره جنوبی، ایران، عربستان، استرالیا، آمریکا، کانادا و مصر را شکست بدهیم و عنوان قهرمان قهرمانان را کسب کنیم.

این نابغه ادامه داد: تلاش و پشتکار و انجام تمرینات مداوم، آموزش خوب معلمان مدرسه، مربیان و همچنین فراهم بودن شرایط مناسب در خانواده از عوامل اصلی موفقیت من بودند و شکر خدا با توجه به حمایت‌های خانواده مشکل خاصی در این زمینه پیش‌رو نداشتم و امیدوارم با کمک خداوند، با تلاش، پشتکار و با کمک معلمان و مربیان دلسوزم و خانواده‌ام در آینده افتخارات بزرگتری را برای مردمم کسب کنم و بتوانم فرد مفیدی برای جامعه و کشورم باشم.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار