شما اینجا هستید

«یادمان شهدای غریب سیران‌بند» نمادی از جهاد مردم برای تامین امنیت کردستان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، شهرستان بانه در شمال غربی استان کردستان قرار دارد. این شهر از شمال شرقی با سقز، از شمال غرب با سردشت و در غرب با استان سلیمانیه عراق از جمله ماووت همسایه است . این شهرستان از جنوب (دره شلیر ) و غرب با کشور عراق هم مرز است و دارای حدود 73 کیلومتر مرز مشترک با این کشور می باشد. این شهر با سقز 51 کیلومتر، با سردشت 67 کیلومتر ، با بوالحسن (یادمان ) 27 کیلومتر و با شهر ماووت عراق 75 کیلومتر فاصله دارد.

 

 

بانه از جمله شهرهای مورد توجه ضد انقلاب بود. پادگان ارتش این شهر در اوایل اردیبهشت سال 59 در محاصره ضد انقلاب قرار گرفت که با حضور 90 نفر از نیروهای اعزامی گردان 1 سپاه تهران آزاد شد . در خرداد ماه سال 59 با حضور شهید صیاد شیرازی و نیروهای ایشان در سقز ، ابتدای جاده سقز – بانه پاکسازی شد و در ادامه نیز محاصره پادگان و شهر بانه در هم شکست و از حضور ضد انقلاب پاکسازی شد.

 

 

  

یادمان بوالحسن

بو الحسن نام روستایی است در 27 کیلوکتری غرب شهرستان بانه و 12 کیلومتری رودخانه مرزی چومان. این منطقه یکی از محورهای اصلی عملیات کربلای 10 بوده است. در اغلب عملیات های برون مرزی انجام گرفته در ارتفاعات ماووت عراق، رزمندگان اسلام با عبور از این ناحیه و گذر از رودخانه چومان، می توانستند به نقاط هدف خود دسترسی پیدا کنند.

عملیات های انجام گرفته در این منطقه


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/7727
 

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار