شما اینجا هستید

سردار غيب پرور در دومين همايش سراسري راويان انقلاب و دفاع مقدس:

دستاوردهاي انقلاب به خوبي تبيين و تبليغ نشده است/ روايت گري در مساجد بايد احيا شود/ رويكرد روايت گري بايد معرفی اسوه باشد نه اسطوره


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از کردستان،  رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دومین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس که صبح امروز (سه شنبه ۱۸ دی ماه) در سالن شهید فهمیده مجتمع ۵ آذر در حال برگزاری است به سالروز آغاز عملیات کربلای ۵ اشاره کرد و گفت: در این روز‌ها عملیات کربلای ۵ اتفاق افتاد و این مهم پس از عملیات ناموفق کربلای ۴ انجام شد؛ در شب عملیات و در موقعیت ۵ ضلعی، من مسئول محور بودم.

 


سردار غلامحسین غیب پرور با بیان اینکه هنوز مشکلات کربلای ۴ مرتفع نشده بود، افزود: مسئول جهاد نجف آباد به ما ملحق شد و شبانه در حال کار بودند تا به سطح خشکی ما اضافه کنند؛ در عملیات کربلای ۵ تا نزدیکی صبح پیروزی حاصل نشده بود، ولی در همان ساعات ورق برگشت و ما پیروز میدان شدیم.

 

 وی یادآور شد: در منطقه به دلیل اینکه نباید چیزی آشکار می‌شد، مجبور بودیم. مخفیانه عمل کنیم. در عملیات بزرگ کربلای ۵ رحمت الهی نازل شد و رهبری هم گفتند که سپاه واقعه عاشورا را در کربلای ۵ رقم زد و اگر کسی این ایام را فراموش کند، از اردوگاه انقلاب خارج شده است.

 

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی افزود: انقلاب ما بی همتاست و در مقام قیاس شاخص‌های انقلاب اسلامی بسیار بالاتر از دیگر انقلاب‌ ها قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با خونریزی و جنگ به دست نیامده افزود: امام خمینی شخصیتی روحانی بود و تمام زندگی خود را وقف اسلام و انقلاب کرد، هیچ چیز هم درخواست نکرد و مردم هم از این شخصیت بزرگ حمایت کردند ،کسی به زور انقلاب را به مردم تحمیل نکرد.

 

 سردار غیب پرور اتحاد و همدلی اقوام و مذاهب در کشور را از مزیت‌های انقلاب اسلامی خواند و گفت: در عرصه دفاع مقدس جای هیچ قومی خالی نبود. مهدی باکری در کنار دجله چه می‌کرد؟ این کارکرد انقلاب اسلامی است که امروز باید به عالم نشان داده شود.

 

 وی در خصوص دستاوردهای انقلاب اذعان کرد: دستاورد انقلاب بسیار زیاد است، وقتی معاون وزیر علوم اعلام کرد که رشد علمی ایران رتبه نخست جهان است همه این دستاوردها به برکت انقلاب اسلامی است. البته نه اینکه مشکلی نداریم، امروز هیچ جا در دنیا نیست که مشکلات نداشته باشد.
 

 


 وی ادامه داد: امروز فرزندان انقلاب باید دستاورد‌های انقلاب را فریاد بزنند اما مشکل ما این است که مبانی انقلاب را به خوبی ترویج و تبلیغ نمی‌کنیم؛ ما قبول داریم که اقتصاد کشور مریض و نظام مدیریتی ما به شدت ناقص است، ولی نباید به خاطر این مشکلات دستاورد‌های انقلاب را نادیده گرفت.

 

 سردار غیب پرور افزود: دین خواهی و خودباوری مردم کم نیست. تمام عالم به ما غبطه می‌خورد، ولی عده‌ای این را قبول ندارند و به آمریکا و اروپا آویزان می‌شوند. والله در تاریخ جایی ندیده‌ام این‌ها برای ما خیر بخواهند. امروز برای حل مشکلات اقتصادی نباید در آمریکا را کوبید.

 

 


رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد:رهبری چند بار گفته اند برای حل مشکلات اقتصادی باید به خود باوری برسیم. جوان امروز ما همان جوانان زمان کربلای ۵ هستند. امروز ۴۰ سال از انقلاب گذشته است، طی این سال‌ها چقدر توطئه و دشمنی برای جمع کردن انقلاب کردند، ولی خدا نگذاشت. امروز بدانید که آینده از آن ملت ایران است. ما گردنه‌های زیادی را گذرانده‌ایم، انقلاب در این سال‌ها به مو رسیده، ولی پاره نشده است که این از برکت خون شهیدان است.

 

وی افزود: ما از مشکلات عبور می‌کنیم، کسانی بودند که آرزوی نابودی انقلاب را داشتند که امروز بدنشان در حال خورده شدن توسط موریانه است، حال رئیس جمهور آمریکا هم مثل آنهاست. امروز نقش ولایت فقیه در نگه داشتن انقلاب اسلامی با این مردم بسیار پر رنگ و مهم است.

 

 سردار غیب پرور عنوان کرد: امروز دو آسیب متوجه ماست، یکی تحریف و یکی غفلت. راویان باید دقیق سخن بگویند و از تحریف بپرهیزند.
 

 


 وی در خاتمه عنوان کرد: ما در انقلاب باید الگو و اسوه ارایه دهیم نه اسطوره. اسطوره‌ها دست نیافتی هستند، ولی اسوه ها همواده در بین مردم بوده اند. ما نیاز نداریم در مورد شهیدان غلو کنیم، همینکه شخصیت واقعی ایت عزیزان را بیان کنیم اسوه و الگویی مناسب را به مردم شناسانده ایم.

 

انتهلی پیام/1411
 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار