شما اینجا هستید

سردار سلامی :

دفاع مقدس فرهنگ ساز است و همگان باید به آن افتخار کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از کردستان؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در آیین رونمایی از کتاب های " حقیقت درخشان" و " منشور هدایت" که در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت  سالروز شهادت  فرمانده دلاور و اسطوره بزرگ دفاع مقدس سردار شهید احمد کاظمی و فرماندهان دفاع مقدس و شهدای عملیات های کربلای ۴ و ۵ که متصل  و مکمل هم بودند، اظهار داشت: این دو عملیات  بدون هم به موفقیت نمی رسیدند، هدف این عملیات ها از کار انداختن ماشین جنگی عراق بود و توانست سرنوشت جنگ را تغیر دهد و مانند یک تیر خلاص در جنگ بود.

 

 

وی افزود : جنگ تنها واقعه ای است که یک ملت با تمام توان به استقبال آن رفت و یک ملت در آن همه ظرفیت خود را بکار می گیرد و برای شناخت یک ملت بسیار مهم است و به عنوان حیاتی ترین واقعه محسوب می شود، دفاع مقدس تابع همین قاعده بود و مردم ما با روح و جسم خود جنگیدند.

 

 

سردار سلامی با بیان اینکه ، جنگ در یک شرایط نا عادلانه به ما تحمیل شد، گفت: در جنگ هر کشوری که از حمایت سیاسی و تسلیحات و نظامی و قدرت بیشتری برخوردار است به پیروزی نزدیک تر است، قاعده رایج هم همین است، در دفاع مقدس نیز همه شاخص های ظاهری قدرت در اختیار دشمن ما بود اما نتیجه معکوس شد و دفاع مقدس قاعده عمومی و تفکرات جهانی را بر هم زد.

 

 

وی  با بیان اینکه شهادت منبع قدرت ما بود، افزود: پیروزی ملت ما در دفاع مقدس نشان دهنده حقیقت ایمان است؛ بنابراین برای ملت ایران هویت و شخصیت جدیدی در جهان ایجاد کرد.

 

 

سردار سلامی با بیان اینکه  دفاع مقدس سیمایی جدید از حقیقت ایران گره خورده به اسلام را نشان داد، یادآور شد: اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر شناخت معارف دفاع مقدس تاکید دارند بر این اساس است که جنگ یک حقیقت زنده و پیش رونده در تاریخ است ، ایشان دفاع مقدس را جلوه ای از واقعه عظیم کربلا می دانند که زنده است و حقایق را بیان می کند.

 

 

وی  با بیان اینکه  دفاع مقدس فرهنگ ساز است و همه باید به آن افتخار کنند ،اظهار داشت:  دفاع مقدس فرهنگ و روح ایجاد می کند و شهادت عامل پیروزی های ما بود و نشان داد  تا زمانی که ما ایمان داریم ، شکست نخواهیم خورد.

 

 

سردار سلامی  ادامه داد: اینکه رهبر معظم انقلاب بر انتشار فرهنگ دفاع مقدس تاکید دارند به این دلیل است که ایمان ما با دفاع مقدس تکمیل می شود ، دفاع مقدس مشق ما برای مبارزه با استکبار بود و اگر در دفاع مقدس نمی جنگیدیم نمی توانستیم بعد از جنگ ۳۰ سال با آمریکا بجنگیم.

 

 

وی افزود:  اینکه امروز ملت ما هیچ ترسی از آمریکا ندارد به دلیل آن است که ۸ سال با آمریکا به همراه چندین کشور در دفاع مقدس جنگیده ایم.

 

 

سردار سلامی خاطر نشان کرد: طراحی جنگ برای نابودی ملت ایران بود اما حقیقت آن برعکس شد و دفاع مقدس سرچشمه حیات ، بالندگی و شکوفایی ملت ایران شد. به همین دلیل رهبر انقلاب بر بازگویی خاطرات دفاع مقدس تاکید دارند.

 

 

وی با اشاره به  دو عنوان کتابی که در این مراسم رونمایی شد اظهارداشت: این دو کتاب بسیار غنی و ارزشمند هستند و حقیقت درخشان بسیج و سپاه به رهبری امام خمینی(ره)و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) امروز موجب اقتدار و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان شده است.

 

 

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: در زمان مدیریت رهبر معظم انقلاب سپاه از دو نیرو به پنج نیرو گسترش یافت و سپاه قدس شکل گرفت که امروز موجب پیروزی در منطقه و شکست توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی شده است و رئیس جمهور آمریکا می گوید ما از سوریه می رویم، ایران هر کاری می خواهد بکند.

 

 

سردار سلامی در پایان خاطرنشان کرد: تمام این افتخارات محصول تفکر راهبردی و اندیشه های ژرف و حکمت های  مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) است که از قرآن الهام گرفته شده است و ما را در مسیر قدرت سازی بی نظیر در تاریخ اسلام به حرکت در می آورد و ثمرات آن موجب شکل‌گیری ایرانی  بزرگ  و  پیشرفته شده است.

 

 

انتهای پیام/1411

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار