شما اینجا هستید

برگزاری اجلاسیه کنگره ۵۶۲ شهیده استان کردستان در اردیبهشت ۹۸

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، ناهید منصوری مسئول بسیج جامعه زنان کردستان پیش از ظهر امروز در جلسه کنگره شهدای زن استان کردستان که در سالن شهدای استانداری برگزار شد اظهار کرد: خون شهدا برای همیشه  در این سرزمین جاری و ساری خواهد بود و نسلهای امروز هم  حتی با اینکه رشادت های شهدای ما را ندیده اند  اما آرامش و امنیت امروز خود را مدیون شیر زنان و غیور مردانی می دانند که مخلصانه برای این انقلاب و حفظ شرافت آن جنگیدند.

 

 

وی با بیان اینکه امروز در آستانه چهل سالگی انقلاب و بلوغ  آن و در شرایطی که شرایط ویژه ای است قرا داریم افزود:.ما با برگزاری اجلاسیه  کنگره ۵۶۲ شهیده استان کردستان در اردیبهشت ۹۸ می توانیم  این پیام را به دنیا صادر کنیم که همچنان ما در سنگر انقلاب هستیم و همچنان حافظ خون شهدا خواهیم بود و از ارزش ها یمان برای همیشه  دفاع  خواهیم کرد .و این ارزش ها را به عنوان زنان، مادران،  خواهران و فرزندان این جامعه قطعا به نسل آینده انتقال خواهیم داد.

 

 


منصوری گفت: کردستان از استان‌هایی است كه دوران جنگ و پیروزی انقلاب اسلامی بر آن تأثیری مستقیم داشت، این استان در زمان جنگ تحمیلی و حتی قبل از آن، بیش از 5400 شهید گلگون‌كفن را در راستای حفظ ارزش‌های این نظام مقدس الهی تقدیم كرد كه 562 نفر آن زنان بودند و از این تعداد 13 نفر زنان پیشمرگ مسلمان کرد می باشند  

 

 منصوری   با اشاره به  13  شهیده پیشمرگ كرد مسلمان در كردستان  گفت: این شیرزنان پیشمرگ كرد مسلمان نقش بسیار برجسته و ماندگاری در پیروزی انقلاب و پاسداشت و نگهداری از آن ایفا كردند و دین بزرگی به گردن  ما دارند .

 

 


 
منصوری کنگره پیشمرگان مسلمان کُرد را جزء کنگره های فاخر فرهنگی و موفق ارزیابی کرد و گفت: در برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان رهنمودهای مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد.

 

 

وی ادامه داد: در راستای کنگره 562 زن شهیده استان کردستان مصوب شده است که کارهایی از قبیل نامگذاری کوچه و خیابان به نام شهدای زن، فضا سازی تبلیغی، تهیه نماهنگ ، گروه های سرود و تئاتر، برپایی نمایشگاه، فراخوان مقاله، سرکشی از خانواده ی شهدا در اجلاسیه کنگره برگزار گردد.

 

 

منصوری خاطر نشان کرد: چاپ سه عنوان کتاب، برگزاری 5 مورد نمایشگاه، برگزاری کارگاه های آموزشی ، مسابقات ورزشی ، دیدار با خانواده شهدا از جمله کارهایی است که در این راستا انجام گردیده است.

 

 

 

اعتبار کنگره از محل اعتبارات فرهنگی هر دستگاه باید تأمین شود

 

 

در ادامه لیلا آژیر مسئول امور بانوان استانداری کردستان اضافه کرد: ما به عنوان جامعه زنان شاغل  مسئولیت خطیر تری نسبت به سایرین داریم و باید در پیشبرد اهداف شهدا تلاش کنیم.

 

 

 وی با اشاره به عملکرد کمیته بانوان  گفت: بیش از 50 مورد تجلیل، 10 یادواره شهدا، بیش از 100 مسابقه، نشست های تخصصی، برنامه های تلویزیونی، چاپ پوستر، همایش ورزشی و فرهنگی، المپیادها، دیدار با خانواده شهدا، چاپ 3 عنوان کتاب، غبار روبی شهدا، 4 نمایشگاه، 5 نمایشگاه صنایع دستی تحت نظارت کنگره 5400 شهید برگزار شد.

 

 

 آژیرعنوان کرد: در اخرین جلسه تشکیل شده با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس و استاندار استان کردستان  مقرر شد که اعتبار اجلاسیه و اعتبار کنگره از محل اعتبارات فرهنگی هر دستگاه  تامیین شود.

 

 

وی  گفت:باید تمام مدیران و روئسای دستگاه ها پای اجرای برگزاری این کنگره باشند تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن این کنگره را برگزار کنیم  .

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار