شما اینجا هستید

در نشست هماهنگی اجلاسیه کنگره شهدا شهرستان عنوان شد؛

اجلاسیه کنگره شهدای شهرستان و5400 شهید کردستان اسفند ماه دردهگلان برگزار می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، نشست هماهنگی برگزاری اجلاسیه کنگره شهدای شهرستان دهگلان و 5400 شهید کردستان با حضور مردم وخاناده های معظم شهدای شهرستان در اسفندماه برگزار شد.

 

 

 در این نشست سرهنگ پاسدار محمد امانی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه دهگلان و دبیر کنگره شهدای شهرستان با اشاره به گرامیداشت و پاسداشت یاد و نام شهدای شهرستان، امنیت را یکی از پایه های استوار کشور دانست و گفت: دشمن همیشه به دنبال این است که امنیت پایدار اسلامی که در سایه حضور مردم و خون شهدا به دست آمده از ما بگیرند.

 

 


سرهنگ امانی افزود: دشمنان می خواهند جوانان و جامعه را نسبت به معارف اسلامی که ما را در مقابل دشمن قدرتمند می کند، بیگانه کنند.

 

 

وی به رشادت‌های رزمندگان این شهرستان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: صلابت و اقتدار رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی، دلهره را در دل دشمنان نظام انداخته بود و اجازه ورود گروهک‌های ضدانقلاب را به این خطه نداد.

 

 

امانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: شهدای شهرستان دهگلان با رشادت‌های بی‌بدیل خود نقش ارزنده‌ای در تثبیت امنیت پایدار استان کردستان داشته‌اند.

 

 

وی با بیان اینکه امروز، بسیج وظیفه بسیار سنگینی را برعهده دارد، گفت: جنگ امروز استکبار، یک حمله نظامی نیست بلکه به فرهنگ و اقتصاد کشور ضربه وارد می کند و جایی که بحث اعتقاد و باورهای یک ملت در میان باشد، جنگی خطرناک تر از جنگ با گلوله است.

 

 

فرمانده سپاه دهگلان گفت: باید وصیت نامه ها و سبک زندگی زندگی شهدا الگویی برای زندگی همه ما باشد و زندگی نامه شهدای پیشمرگ در قالب کتاب، فیلم و شعر گنجانده شود و به نسل های آینده منتقل شود.

 

 


ارشدی فرماندار دهگلان و رئیس کنگره شهدای شهرستان

 

 

فرماندار دهگلان در ادامه افزود: برای برگزاری اجلاسیه نهایی بزرگداشت 5400 شهید کردستان باید شهرستان نقش خود را به خوبی ایفا کند و کمیته هایی برای برگزاری هر چه باشکوه تر این اجلاسیه تشکیل دهند.

 

 

ارشدی گفت: نقش شهرستان ها در پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مجاهدت های خاموشی که هم اکنون دردهگلان وجود دارد ترسیم شود و در قالب چندین کتاب چاپ شود.

 


وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان و تقدیر و سپاس از همراهی خانواده‌های معظم شهدای خطه فرهنگی کردستان، گفت: این کنگره یک حرکت فرهنگی و ارزشی در راستای ترویج فرهنگ ناب شهید و شهادت است.

 

 

فرماندار دهگلان با اشاره به نقش موثر نویسندگان، شاعران و فیلم سازان در برجسته کردن و بزرگداشت نام و خاطر شهدا تاکید کرد: باید از ظرفیت اقشار مختلف جامعه بویژه نویسندگان، شاعران و فیلم سازان برای زنده نگه داشتن نام شهدا و ترویج شیوه زندگی شهدا استفاده شود.

 

 

ارشدی خاطر نشان کرد: اگر سبک زندگی شهدا الگوی جامعه شود بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش می یابد و مردم در آرامش و آسایش زندگی می کنند.

 

 


وی هدف از برگزاری چنین اجلاسیه‌ها و کنگره‌هایی را آشنایی نسل جوان امروز با رشادت‌های شهدا در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بیان کرد و گفت: ترویج فرهنگ ناب شهدا و شهادت از دیگر اهداف این اجلاسیه و کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان است.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار