شما اینجا هستید

نقش پررنگ دانشجویان در برهه های تاریخ انقلاب اسلامی مشهود است/ رسالت دانشگاه، تولید علم و رسالت دانشجو پرسشگری و تحقیق است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از کردستان؛ حجت الاسلام علیرضا باباشاهی در آئین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی سقز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی سال 1332 و تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان اظهار داشت: این سه دانشجو با نثار خون خود و دفاع از اعتقادشان، استکبار ستیزی و پاسداشت از ارزشها را جاودانه کردند.

 


باباشاهی با بیان اشاره به نقش پررنگ دانشجویان در برهه های تاریخ انقلاب اسلامی و مبارزات ملت افزود: جایگاه ویژه دانشجوی مبارز و مومن ما همیشه در میان ملت عزیزمان مشهود است.

 


وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) یکی از بارزترین رخدادهای قرن بیستم به شمار می رود.

 


باباشاهی گفت: این انقلاب، انقلابی بود که در ابعاد گوناگون، منشاء پیامدهای بنیانی و شگرفی در سطح جهان شد و در ایران بر منافع بیگانگان خط بطلان کشید.

 


وی با بیان اینکه آمریکا در آستانه سراشیبی و سقوط قرار گرفته است، تصریح کرد: کشورمان ایران با جمله ما می توانیم سالهاست که آمریکا را بیرون کرده است که نمونه آن شکست آمریکا در دسیسه های چون کودتای نوژه، کودتای طبس وجنگ تحمیلی بود.

فرماندار سقز: رسالت دانشگاه، تولید علم و رسالت دانشجو پرسشگری و تحقیق است

کامیل کریمیان فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز در آئین گرامیداشت روز دانشجو ضمن تبریک این روز تاکید کرد: دانشجویان باید تحولات سیاسی و اجتماعی را رصد کنند، شور و نشاط اجتماعی بایستی در محیط دانشگاه ها حاکم باشد، دانشگاه باید محل خردورزی، اندیشه، علم گرایی، پژوهش، دفاع از منافع ملی، کشف حقیقت و مطالبه گری باشد.

 


کریمیان همچنین اضافه کرد: دانشجویان باید نسبت به عملکرد مسئولان، روند توسعه شهرستان، واکاوی مشکلات شهری از جمله عملکرد شهرداری و شورا، ادارات و... مختلف حساس بوده و رویکرد پرسشگری و انتقادی داشته باشند.

 


وی با اشاره به اینکه، دشمن به دنبال ترویج نا امیدی در کشور است، تصریح کرد: بصیرت افزایی و دشمن شناسی و تلاش در راستای ارتقای منافع ملی، باید به جد توسط دانشجویان رصد شود.
 

 

ارتباط مراکز دانشگاهی با بازار کار و صنعت بسیار ضروری است

 


رئیس دانشگاه پیام نور سقز هم ضمن تبریک فرارسیدن روز دانشجو از افزایش رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور این شهرستان خبر داد.

 


دکتر علیرضا شریفی روز دانشجو را نماد استقلاب طلبی و استبداد ستیزی دانست و افزود: جنبش دانشجویی نقش مهمی در پیشرفت و توسعه کشور و پیروزی و تداوم انقلاب داشته است.

 


کیوان شافعی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز در سخنانی روز دانشجو را نماد استقلال طلبی و عدالت خواهی برشمرد.

اجرای سرود، قرائت مقاله و بیانیه دانشجویی، شعر خوانی و اجرای نمایش و تقدیر ازدانشجویان برتر علمی، دانشجویی و ورزشی از دیگر برنامه های روز دانشگاه های پیام نور و آزاد اسلامی شهرستان سقز بود.

 

 

 

 

انتهای پیام/1411

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار