شما اینجا هستید

جشن هفته وحدت در دانشگاه کردستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، مراسم جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) و گرامی داشت هفته وحدت  با سخنرانی های ماموستا بهمنی  و حاج آقا غریب رضا(مدیر موسسه ی فرهنگی گفت وگوی دینی وحدت) و شیخ اسماعیل زالی (طلبه جامعه المصطفی قم و از کشور بورکینافاسو) و با مولودی خوانی و دف زنی گروه نوای رحمت و شعر خوانی حاج مهدی عبدی به همت حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان و جامعه اسلامی دانشجویان و هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام دانشگاه برگزار گردید.

 

 

در ابتدای این مراسم  حجت الاسلام غریب رضا  پیرامون آیه سیزده سوره شوری و وحدت گفت: خداوند می فرمایند ما تشریع کردیم یعنی قانون گزاری کردیم یعنی ما شریعتی نازل کردیم و این شریعت همان چیزی بود که به حضرت نوح وصیت کردیم و بر تو ای پیامبر وحی  شد.


 

وی در مراسم جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) و گرامی داشت هفته وحدت  گفت:ما مسلمان ها گویی این وصیت الهی به پیامبران را بر عکس شنیده ایم یعنی ما نه تنها دین خدا را از زمین و از زیر پای متجاوزان و جنایتکاران برنمیداریم بلکه در دین تفرقه هم می اندازیم.

 

 

حجت الاسلام غریب رضا اضافه کردند: از نظر تمام علمای مسلمان تفرقه در دین اسلام حرام است این عین همان صحبتی است که مقام معظم رهبری در همین شهر سنندج فرمودند((هر کلمه و رفتاری که از زبان کسی بیرون بیاید عالمانه یا جاهلانه و تفرقه در بین مذاهب اسلامی ایجاد بکند چه آن شخص بداند یا نداند کار حرام شرعی و خلاف قانون را انجام داده است.


 

در ادامه این  مراسم ماموستا بهمنی با اشاره به دیدگاه مشترک اهل سنت و تشیع در مورد وحدت گفت: امام شافعی می فرماید اگر حب اهل بیت پیامبر رافضی گری است تمام دنیا بداند که من رافضی هستم و در اشعار خودش می فرمایدای اهل بیت پیامبر همین برای فضیلت و بزرگی شما کفایت می کند که اگر ما در نماز بر شما درود نفرستیم نماز ما باطل است.

 


وی گفت: امام خمینی می فرماید شیعه و سنی برادر یکدیگر هستند. و مقام معظم رهبری میفرماید (کسانی که به مقدسات و نمادهای اهل سنت توهین کنند و یا کسانی که به نمادهای مقدس اهل تشیع توهین کنند حرام شرعی را انجام داده اند.)
برادران و خواهران من این دیدگاه های مراجع بزرگ اهل سنت و اهل تشیع است.

 


 

در ادامه شیخ اسماعیل زالی به ایراد سخنرانی پرداخت و با اشاره به این که جمعیت بورکینافاسو بیش از بیست میلیون می باشد و حدود هفتاد درصد آن مسلمان هستند گفت: متاسفانه به خاطر عدم وحدت با وجود این که مسلمانان آن جا بیشتر است اما قدرتی ندارند.

 


وی افزود: شاید در ذهن و تصور شما اینطور است که آفریقایی ها خیلی فقیر هستند در صورتی که چنین نیست، خدای متعال عادل است و در آفریقا هم منابع فراوانی قرار داده است مانند نفت،طلا،اورانیوم و... ولی متاسفانه نمیگذارند مردم از آن استفاده کنند مثلا در خود بورکینافاسو به غیر از طلا منابع دیگری هم دارد ولی اگر بگذارند مردم فقط از طلای بورکینافاسو استفاده کنند کارشناسان تحقیق کرده اند که کل کشور را از فقر و گرسنگی نجات می دهد ولی متاسفانه آنچه دست دولت مردان می رسد حدود بیست درصد یا کمتر میباشد و بقیه به کشورهای خارجی می رسد.

 

 


شیخ اسماعیل در ادامه گفت: در یکی از ملاقات هایی که مقام معظم رهبری با اهل تسنن داشتند و من هم آنجا بودم فرمودند: اگر وحدت اسلامی به معنای واقع خودش احیا شود خیلی از مشکلات جهان اسلام هم حل خواهد شد که اگر این را بسط بدهیم در کشور بورکینافاسو صحت این حرف را درمیابیم.

 

وی در پایان سخنرانی افزود: مردم کشور ما خیلی خوشبین به جمهوری اسلامی ایران هستند هم سنی های آنجا و هم شیعه های آنجا،مخصوصا به این ایامی که هفته وحدت نامگزاری شده است،مردم خیلی استقبال میکنندو واقعا نیاز هم است مخصوصا در کشور ما چون که همه مذاهب و همه طوایف در آنجا در کنار هم زندگی میکنند و اگر ما هم بتوانیم از این رهنمودهای بزرگان دینی و مذهبی استفاده کنیم خیلی راحتتر و بیشتر میتوانستیم به وحدت برسیم.

 

 


در بخش آخر مراسم هم حاج مهدی عبدی با شعرهای انقلابی خود حاضرین را به فیض رساند و سپس از مهمانان و مسئولین دانشگاه هم تقدیر شد و بعد از اتمام مراسم جمعی از حضار به همراه مهمانان برای اقامه نماز وحدت به مسجد دانشگاه رفتند.

 

انتهای پیام/7727

انتهای پیام/7727

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار