شما اینجا هستید

فرمانده سپاه ‌کردستان:

سپاه ۷ هزار پروژه محرومیت‌زدایی ‌در کردستان انجام داد‌ه است / آماده کمک به دولت هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار محمد حسین رجبی در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم در استان کردستان با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر مسئولان به مشکلات مردم اظهار داشت: یک مدیرکل استانی به خودش زحمت نمی‌دهد که در طول هفته حداقل دو روز به میان مردم روستا برود و مشکلات آنان را بررسی کند.

 

 

‌زمانی که برخی از مدیران حاضر نیستند به میان روستائیان بروند، طبیعتاً از مشکلات آنان بی‌خبرند و در اینصورت گله‌مندی و نارضایتی میان روستانشینان به‌وجود می‌آید.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه مردم‌یاری و مردم‌داری تصریح کرد: حقیقتاً تمام ظرفیت و امکانات سپاه در خدمت مردم است و مردم‌یاری و مردم‌داری را به‌صورت جدی و با تمام توان پیگیری می‌کنیم و هدفمان از انجام این کارها تنها کمک به مردم و توسعه و آبادانی مناطق محروم استان است.

 

 

وی ادامه داد: اولویت‌ کاری سپاه در کردستان در همه مأموریت‌های بسیج سازندگی، سلامت، حوزه فرهنگی، پزشکی، تربیتی، قرارگاه پیشرفت و آبادانی، محرومیت‌زدایی در جهت «مردم‌یاری» است.

 

 

سردار رجبی با اشاره به رضایتمندی و قدردانی مردم اورامانات از اقدامات انجام‌شده سپاه در روستاهای منطقه، افزود: مدتی است که دستگاه‌های مهندسی سپاه به‌صورت رایگان در اورامان و مناطق دیگر مشغول جاده‌کشی است و هدف ما از انجام کارهای سازندگی درآمدزایی و کسب منفعت نیست بلکه تنها انجام خدمت به مردم است.

 

 

وی با بیان اینکه بنده شدیداً علاقه‌مند به تمام مردم استان هستم، اظهار کرد: زمانی که رضایتمندی مردم را می‌بینیم بسیار خوشحالیم و در راستای کمک به مردم مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کردستان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: سپاه کردستان یک هزار واحد مسکن مددجویی رایگان برای محرومان می‌سازد و ان شاء‌الله تا سه ماهه اول سال آینده آن را به اتمام می‌رسانیم که این اقدام تنها یک نمونه از ده‌ها برنامه و پروژه کاری محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان است.

 

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر منتظر جانمایی واحدهای مسکن مددجویی از سوی کمیته‌ امداد هستیم اما در کل از یک هزار واحد تقبل شده، عملیات ساخت 220 واحد را آغاز کرده‌ایم و برخی از واحدها 80 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شخصاً از روند ساخت واحدها در مناطق محروم بازدید کرده‌ام.

 

 

سپاه برای ایجاد فضای کسب‌وکار، بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد مردم، عمران، آبادانی، زیرساخت و رفع محرومیت آماده کمک به دولت در کردستان است و این را هم به استاندار محترم کردستان عرض کرده‌ام.

 

 

سردار رجبی با بیان اینکه از انجام هرگونه پروژه محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان استقبال می‌کنیم و دنبال درآمدزایی نیستیم، خاطرنشان کرد: سپاه برای ایجاد فضای کسب‌وکار، بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد مردم، عمران، آبادانی، زیرساخت و رفع محرومیت آماده کمک به دولت در کردستان است و این را هم به استاندار محترم کردستان عرض کرده‌ام.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با اعلام اینکه «رضایت‌مندی مردم» بالاترین ارزش است، تاکید کرد: ایجاد رضایت‌مندی در بین مردم امنیت‌آفرین است و باید همه ارگان‌ها برای ارتقاء و توسعه کردستان پای کار بیایند و به حل مشکلات مردم کمک کنند.

 

 

وی یادآور شد: سپاه کردستان در طول هشت سال گذشته تاکنون، شش تا 7 هزار پروژه محرومیت‌زدایی را در سطح استان انجام داده‌ است و تا زمانی که محرومیت از بین برود، این فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

سردار رجبی با تاکید بر اینکه باید «فرهنگ کار» و «فرهنگ مشارکت» در استان کردستان تقویت یابد، افزود: گرچه در استان بیکاری وجود دارد و آن تلاشی هم که باید مسئولان انجام دهند، انجام نمی‌دهند اما جوانان تحصیلکرده می‌توانند با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی سپاه، اشتغالزایی و شغل ایجاد کنند.

 

 

وی اظهار داشت: راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه روستایی و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به جوانان به کاهش آمار بیکاری کمک می‌کند.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با تاکید بر تقویت فرهنگ مشارکت در روستاها تصریح کرد: سپاه خود مردم را در عمران و آبادانی روستا مشارکت می‌دهد چراکه این کار سبب تسریع در انجام و اتمام پروژه‌ها می‌شود و از همه ادارات دعوت می‌کنیم که برای حل مشکلات مردم و محرومیت‌زدایی مناطق محروم پای کار بیایند و حاضریم همه کارها هم به نام آنها باشد.

 

 

از بدو پیروزی انقلاب اسلامی گروهک‌های ضدانقلاب در منطقه به‌وجود آمد و در هشت سال جنگ تحمیلی، اقدامات سپاه در حوزه عملیاتی با آنان بسیار موثر بود و منجر به تسلیم‌شدن، به هلاکت رسیدن و فرارکردن آنان شد.

 

 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره موفقیت‌های سپاه در اقدام علیه گروهک‌های معاند بیان کرد: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی گروهک‌های ضدانقلاب در منطقه به‌وجود آمد و در هشت سال جنگ تحمیلی، اقدامات سپاه در حوزه عملیاتی با آنان بسیار موثر بود و منجر به تسلیم‌شدن، به هلاکت رسیدن و فرارکردن آنان شد.

 

 

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان اضافه کرد: در دو سال اخیر دشمنان نظام مجداداً گروهک‌های ضدانقلاب را برای نفوذ و حضور در مناطق کردستان تحریک، پشتیبانی، تجهیز و وادار کردند، از طرفی دیگر هم با جنگ تمام عیار اقتصادی و جنگ نرم مواجه هستیم و دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از تمام ظرفیت‌ها برعلیه ایران در حوزه دینی-مذهبی قومی استفاده می‌کنند.

 

 

سردار رجبی افزود: گرچه نیروهای سپاه و مرزبانی در فصول مختلف سال برای کنترل مرز سختی می‌بینند اما مرزهای استان کردستان به‌صورت شبانه‌روزی رصد و کنترل می‌شود.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان خاطرنشان کرد: با اطمینان به مردم عزیز کردستان اعلام می‌کنم که آمادگی، هوشیاری، تسلط، دسترسی و اشرافیت نیروهای سپاه روز‌به‌روز بیشتر می‌شود و این سبب افزایش ضریب امنیت پایدار در استان می‌شود.

 

 

سردار رجبی بیان کرد: با اطمینان به مردم عزیز کردستان اعلام می‌کنم که آمادگی، هوشیاری، تسلط، دسترسی و اشرافیت نیروهای سپاه روز‌به‌روز بیشتر می‌شود که این موضوع سبب افزایش ضریب امنیت پایدار در استان ‌شده است.

 

 

وی با بیان اینکه انتظار بیشتری از نمایندگان مردم کردستان در مجلس داریم از آنان خواست دست به دست یکدیگر بدهند و بدون اینکه به حاشیه بروند، قدم‌هایی برای توسعه استان کردستان بردارند، سلایق همدیگر را در نظر بگیرند و یک حرف بزنند.

 

 

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان گفت: نمایندگان مجلس دست به دست یکدیگر بدهند و برای انسداد مرزها در کردستان با رئیس‌جمهور محترم و رئیس مجلس صحبت کنند و اگر این کار جزو برنامه ثابت آنان باشد و هر سال اعتباری برای آن تخصیص بدهند، سالانه 5 کیلومتر از آن به اتمام می‌رسد.

 

 

سردار رجبی افزود: گرچه صحبت‌های زیادی با نمایندگان مردم کردستان در مجلس وجود دارد اما امیدوارم در این مدت باقیمانده دوران نمایندگی خود بتوانند قدم خوب و اقدام خیرخواهانه و ماندگار برای استان انجام بدهند.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: اگر نمایندگان مجلس بخواهند برای انسداد مرزها در کردستان گام بلندی بردارند می‌توانند وزیر کشور را به کردستان بیاورند و مصوبه انجام این کار را وی بگیرند و سپس در مجلس اعتبار آن را نیز جذب کنند و قطعاً در دوران بعدی نیز این قدم خیر دنبال می‌شود.

 

 

 

 

وی در پایان ضمن قدردانی از عملکرد و تلاش‌های خبرنگاران این رسانه بیان کرد: بابت اینکه، خداوند در این ایام مبارک فرصت حضور در دفتر خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در استان کردستان را نصیب بنده فرمود، بسیار خوشحال هستم.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد: بایستی زودتر برای عرض خداقوت و قدردانی از زحمات و تلاش‌های خبرنگاران این رسانه حضور پیدا می‌کردم اما دلیل تأخیر حضور بنده در خبرگزاری تسنیم به‌خاطر گرفتاری‌ها و مشغله‌های پیش‌ِروی کاری بوده است.

 

 

وی با اشاره به رسالت خطیر رسانه‌های انقلابی اظهار کرد: آنچه ما از بیرون می‌بینیم و فضای رسانه را به‌صورت عمومی رصد می‌کنیم، اگر رسانه‌ای انتقاد نکند و مورد بازخواست قرار نگیرد، در حقیقت رسانه‌ بی‌خاصیتی است، چراکه آنان در مسیری حرکت می‌کنند و طوری قلم می‌زنند که به کسی برنخورد اما این رسانه‌ها هیچ رسالتی ندارند.

 

 

آنچه ما از بیرون می‌بینیم و فضای رسانه را به‌صورت عمومی رصد می‌کنیم، اگر رسانه‌ای انتقاد نکند و مورد بازخواست قرار نگیرد، در حقیقت رسانه‌ بی‌خاصیتی است، چراکه آنان در مسیری حرکت می‌کنند و طوری قلم می‌زنند که به کسی برنخورد.

 

 

سردار رجبی به خبرنگاران تسنیم توصیه کرد: نگران موضع‌گیری‌ها و تخریب برخی افراد نباشید، چراکه این نشان می‌دهد که اخبار و فعالیت‌های شما در سطح استان تأثیرگذار است و سهم و وضعیت آرام تعدادی را ناآرام کرده، که این خیلی خوب است و رسالت رسانه هم همین است.

 

 

وی اظهار کرد: اگر موضع‌گیری‌های برخی افراد بیشتر از حدمعمول و «تخریب، اتهام و افترا» باشد، این غیرطبیعی است اما نباید شما هیچ‌گاه در برابر این موضع‌گیری‌ها نگران نباشید بلکه باید خوشحال هم باشید؛ نمی‌شود در این فضای پرچالش که نیازمند اعتماد، راهنمایی و انعکاس گزارش صحیح است، هیچ کس حرفی نزند.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با تأکید بر لزوم پایبندی اصحاب‌رسانه به «اخلاق رسانه‌ای» خاطرنشان کرد: اینکه خبرگزاری تسنیم کردستان اخبار و مشکلات مردم را همراه با فیلم و مستند منعکس می‌کند، به‌خاطر همین امر است، چراکه اکنون رسانه‌ و موضوعات مطرح‌شده در فضای مجازی و حقیقی زیاد شده و تعدادی هم جعلی فعالیت می‌کنند اما مردم خودشان قضاوت می‌کنند و تشخیص می‌دهند.

 

 

سردار رجبی از اصحاب رسانه استان خواست ضمن انعکاس مشکلات مردم «اخلاق، منطق و صداقت» را هم رعایت کنند تا بلکه بین مردم اعتماد ایجاد شود.

 

 

 در این بازدید که بیش از یک ساعت به‌طول انجامید، مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم در استان کردستان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد و کارهای انجام‌شده در حوزه‌های مختلف، به تشریح برنامه‌ها و چشم‌اندازهای این رسانه در استان پرداخت.

 

انتهای پیام/7727

 

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

آخرین اخبار