شما اینجا هستید

اعلام فراخوان مقاله همایش علمی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، فراخوان مقاله کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در پنج محور با عناوین «مبانی فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت»، «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت»، «فرهنگ جهادی در اندیشه شهدا»، «انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت» و «شهید و شهادت و کردستان» اعلام شد.

 

محور «مبانی فرهنگ مقاومت ایثار و شهادت» شامل هفت بخش فرهنگ مقاومت و شهادت و ضرورت ترویج آن در جامعه، نقش خانواده در تربیت شهدا، جوانان مومن انقلابی و ترویج فرهنگ ایثار، نمود فرهنگ ایثار و شهادت در اسناد بالادستی، مفاهیم ارزشی در نگاه اندیشه سیره عملی وصایا و آثار شهدا، جایگاه شهید و شهادت در آموزه‌های دینی (قرآن و سنت) , باور‌های اعتقادی مردم، شهدا و تبعیت از سیره پیامبر (ص) و ائمه (ع) و بزرگان دین است.

 

محور «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» شامل زیر شاخه های، رسالت دانشگاهیان در ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت، انقلاب اسلامی و احیای فرهنگ ایثار و شهادت، راهکار‌های عملی تداوم راه شهدا و روحیه شهادت طلبی، شهید و شهادت در آثار ادبا و شعرای کردستان، راهکار‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، رسانه فضای مجازی و نقش آن در نشر فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

سیره شهدا و تاثیر راهبردی در جهاد فرهنگی و تامین سلامت اجتماعی، الگوپذیری جامعه علمی کشور از سیره شهدا در تحقق جهاد علمی کشور، الگوبرداری از اقتصاد دوران دفاع مقدس در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، تفکر جهادی و نقش آن در اقتصاد دانش بنیان و توسعه پایدار، نفش تفکر بسیجی و فرهنگ جهادی در پیشرفت کشور، نقش فرهنگ ایثار و شهادت در کیفیت بخشی به فعالیت‌ها در سطح جامعه و بیت المال و اهمیت صیانت از آن در باور شهدا زیر بخش‌های محور «فرهنگ جهادی در اندیشه شهدا» است.

 

بخش‌های محور «انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت» نیز شامل استکبارستیزی در اندیشه و سیره شهدا، استقامت و پایداری در اندیشه و سیره شهدا، وحدت و انسجام ملی و قومی در باور و اندیشه شهدا، عزت و شرف ملی در باور و اندیشه شهدا است.

 

علاقمندان به شرکت در این همایش علمی باید آثار خود را تا پایان اردیبهشت به آدرس ایمیل moavenatfarhangi@gmail.com و یا به آدرس سنندج، دانشگاه کردستان، معاونت فرهنگی اجتماعی ارائه کنند.

 

گفتنی است مقالات برگزیده در همایش علمی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان چاپ و از امیتازات ویژه پژوهشی برخوردار می‌شود.

 

 
انتهای پیام/ الف.صاد

 

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

اعلانات و تبلیغات

یادداشت و مقاله

با ولایت

همایش ده‌ها هزار‌نفری بسیجیان استان تهران دقایقی پیش با حضور رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی آغاز شد.

آمار بازدید

گوگل آنالیز