شما اینجا هستید

برگزاری سلسله گارگاه های سبک زندگی اسلامی با محوریت طب سنتی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سلسله گارگاه های سبک زندگی اسلامی با محوریت طب سنتی در طرح آگاه‌ سازی خانواده‌ها با رویکرد طب اسلامی که به همت حوزه فرهنگی خانواده سپاه بیت المقدس   و با حضور دکتر جعفر زاده از اساتید برجسته کشوری در طب سنتی در شهرک شهید کاظمی برای خانواده های پاسدار برگزار شد.

 

 

 جعفر زاده با اشاره به انواع رشته‌ها در حوزه طب گفت: طب قرآنی، اسلامی، سنتی و ایرانی جزئی از انواع طب هستند.

 

 

وی افزود: بیمار شدن در قاموس دین انواع گوناگونی دارد که برخی از آن‌ها مربوط به عوامل تغذیه‌ای و مادی است که در جهان وجود دارد و براثر افراط و تفریط در به‌ کار بردن آن‌ها برخی مردم به برخی بیماری‌ها دچار می‌شوند که به وسیله داروهای شیمیایی یا داروهای سنتی و گیاهی به درمان خویش می‌پردازند.

 

 

متخصص طب سنتی تصریح کرد: دین اسلام نسبت به سلامت انسان‌ها اهمیت زیادی قائل است؛ چراکه جسم سالم است که انسان را می‌تواند در مسیر بندگی خدا و انجام وظایف یاری دهد.

 

 

جعفر زاده  با اشاره به اینکه طب سنتی و نوین باید بدون اغراض شخصی و علمی به کمک همدیگر بیایند، ادامه داد: در سال‌های اخیر مقابله عظیمی بین دو طب سنتی و نوین ایجاد شده به طوری که این دو علم قضاوت های زیادی نسبت به یکدیگر دارند.

 

 

وی افزود: طب سنتی باید به عنوان یک میراث تقویت شود چراکه اساس طب سنتی ایرانی- اسلامی بر ترویج سبک زندگی سالم و پیشگیری از بیماریها است.

 

 

 در ادامه این مراسم سرهنگ فرامرزی مسئول فرهنگی خانواده سپاه بیت المقدس استان با بیان اینکه این گارگاه  با استقبال خوب خانواده ها برگزار شد افزود:این گارگاه در خصوص اهمیت نقش داروهای گیاهی و سنتی به صورت پرسش و پاسخ به مدت دو جلسه با حضور 200نفر از خواهران برگزار شد.

 

 

وی در ادامه   اظهار داشت:این گارگاه با هدف رویکرد خانواده ها به طب سنتی و ترویج غذاهای سالم سنتی و جلوگیری از بیماریها و عدم استفاده از غذاهای فست فود و غیر ارگانیک بوده است.

 

 

 

انتهای پیام/7727

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

یادمان دفاع مقدس

آخرین اخبار