امروز دشمنان با برنامه ریزی بلند مدت به دنبال استحاله فرهنگی هستند/تهاجم فرهنگی اقدامی ظریف، پیچیده، گسترده و همه جانبه است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه مطرح کرد؛

امروز دشمنان با برنامه ریزی بلند مدت به دنبال استحاله فرهنگی هستند/تهاجم فرهنگی اقدامی ظریف، پیچیده، گسترده و همه جانبه است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه گفت: شبیخون فرهنگی امروز در دستور کار دشمنان ما قرار گرفته است و استکبار جهانی با برنامه ریزی مشخص در این مرحله وارد شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از قروه،سعید شعبانی صبح امروز و در کارگاه بصیرت افزایی فرهنگیان در مقابله با تهاجم فرهنگی با اشاره به برنامه های نظام سلطه برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت: دشمنان ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای برنامه های دقیق خود به دنبال مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند.

وی با بیان ویژگی های جنگ سخت افزود: دشمن با تحمیل هشت سال جنگ تحمیلی به دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی بود که جوانان ما با تکیه بر توانمندی های داخلی اجازه ندادند دشمنان ما بتوانند به اهداف خود دست یابند.

فرمانده سپاه قروه به راهبردهای دشمن در طول تاریخ انقلاب اسلامی اشاره نمود و خاطر نشان کرد: امروز دشمنان ما با استفاده از سربازان فرهنگی خود و از طریق تهاجم فرهنگی در پی رسیدن به مقاصد خود هستند.

وی ادامه داد: ما اگر بی تفاوت در برابر اهداف دشمنان قرار بگیریم دشمنان ما نیز می توانند به اهداف خود دست یابند.

شعبانی افزود: شبیخون فرهنگی امروز در دستور کار دشمنان ما قرار گرفته است و استکبار جهانی با برنامه ریزی مشخص در این مرحله وارد شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان و دبیران نقش ویژه ای برای مقابله با تهاجم فرهنگی دارند افزود: دبیران ما باید ابعاد جنگ نرم را به خوبی تشخیص دهند و دانش آموزان را با اهداف دشمنان آشنا کنند.

به گفته وی امروز دشسمن می داند که از جنگ سخت نتیجه مطلوبی نخواهد گرفت و سیاست ها و روش های جنگ نرم را سرلوحه کار خود قرار می دهد.

شعبانی به تفاوت تبادل فرهنگی و تهاجم فرهنگی اشاره نمود و گفت: متاسفانه عده ای بدون آگاهی از تبادل فرهنگی سخن می گویند.

وی افزود: تهاجم فرهنگی استحاله فرهنگی جامعه را در پی خواهد داشت در حالی که تبادل فرهنگی پیشرفت فرهنگی و ارتقای فرهنگی را در پی دارد.

وی افزود: نباید اجازه داد که تبادل فرلهنگی منجر به وقوع تهاجم فرهنگی شود.

فرمانده سپاه قروه افزود: تهاجم فرهنگی یک روش آرام و نامحسوس است و استحاله فرهنگی را به دنبال خواهد داشت در حالی که توجهی به آن نیز نمی شود.

به گفته شعبانی تهاجم فرهنگی با ابزارهای متفاوتی ایجاد می شود و یک اقدام ظریف و پیچیده و گسترده و همه جانبه است.

وی افزود: در جنگ نرم بسیاری از افراد که حتی دارای مدارک تحصیلی بالا هستند نیز غفلت می کنند و متوجه حساسیت موضوع نخواهند شد.

وی به برنامه ریزی بلند مدت دشمنان اشاره نمود و بیان داشت: دشمنان ما با برنامه ریزی های بلند مدت به صورت ریشه ای و عمیق عمل می کنند.

شعبانی با بیان اینکه در صحنه سیاسی پس از اعلام پایان عمر داعش از طریق سردار سلیمانی دشمنان موضوع تجزیه عراق و اقلیم کردستان را مطرح نمودند ، افزود: برنامه ریزی برای ایجاد تنش های سیاسی در منطقه از طریق اجرای پروژه تجزیه طلبی و نیز ایجاد پروزه ای جدید در لبنان از جمله برنامه های دشمنان ما پس از نابودی داعش بوده است.

به گفته وی مسئولین فرهنگی و دبیران ما باید با بصیرت افزایی به دنبال معرفی آسیب های شبکه های اجتماعی و به بیان اهداف دشمنان در تهاجم فرهنگی بپردازند.

وی افزود: دبیران باید با بصیرت افزایی دانش آموزان را از خطرات تهاجم فرهنگی دشمنان آگاه کنند

شعبانی در پایان با بیان اینکه انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده است افزود: برای حفظ انقلاب اسلامی و برای حفظ ارزش ها و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی جان های بسیاری فدا شده است و جوانان بسیاری خون خود را تقدیم انقلاب نموده اند بنابراین نقش امروز ما در آگاه سازی جوانان و نوجوانان و نسل های آینده انقلاب نیز بیش از گذشته خواهد بود.

 

 

 

 

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان و روحیه فداکاری و شهادت، گفتند: بر

یادداشت و مقاله

با ولایت

صبح امروز 92 نفر از دانش آموزان دبیرستان های دخترانه شهر بیجار با دو دستگاه اتوبوس در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات