با حضور رئیس ستاد کنگره 5400 شهید کردستان؛

جلسه هماهنگی کنگره برزگداشت 5400 شهید کردستان در دهگلان برگزار شد

کنگره 5400 شهید کردستان,یادواره شهدا,تهدیدات دشمن

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از دهگلان، با حضور رئیس ستاد کنگره بزرگداشت 5400 شهید کردستان جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای آماد گی وبهتر برگزارشدن این کنگره در شهرستان دهگلان برگزار شد.

 

 در این جلسه ابراهیم حسینی رئیس ستاد کنگره بزرگداشت 5400 شهید استان کردستان با اشاره به ایام حزن واندوه محرم گفت: مکتب امام حسین (ع)نوت دهنده همه بشریت از ظلم وستم است و یکی از پیامهای مکتب امام حسین (ع) و عاشورا جوانمردی و فداکاری و رعایت حق الناس  بوده ااست.

 

 وی با اشاره به تهدیدات دشمن در موضوعات مختلف گفت: امروز ایران اسلامی با یک هجمه بزرگ استکبار جهانی مواجه است که اولین محور تهدید دشمن بخاطر وجود امنیت در کشور ما است و حضور آنان در منطقه برای ازبین بردن امنیت است.

 

 وی در ادامه گفت: دومین محور تهدید دشمن بخاطر علم و دانش در کشور است زیرا کشورهای که از نظر علم و دانش در ترقی باشند سلطان جهانند و وقتی دشمن می بیند ایران اسلامی در رتبه بالایی علمی قرار گرفته می خواهند آن را محدود کنند واز این نظر کشورمان را وابسته خود نمایند.

 

 حسینی گفت: زمانی که دشمنان نتوانستند از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند با توجه به نقاط ضعف اقتصادی به تحریم اقتصادی روی آورند که راه نجات از آن روی آوردن به اقتصاد مقاومتی و خودکفایی در کشورمان است.

 

 وی با اشاره به تهدیدات خارجی دشمن گفت: دشمنان اسلام برای به سیطره درآوردن کشورهای اسلامی وغارت منابع وامواشان با راه اندازی جنگهای نیابتی وکوچک سازی دولتهای اسلامی با  استفاده از ظرفیت جهان اسلام  در جنگها  به شدت فعالیت می کنند تا جهان اسلام را نا امن جلوه دهند.

 

 

حسینی درادامه با اشاره به برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان و یادواره های  شهدا دراستان و کشور گفت: یکی از کارهای فرهنگی که می تواند دسیسه های دشمنان اسلام وانقلاب اسلامی را درمنطقه خنثی نماید برگزاری همین کنگرهای و یاد وارهای شهداست.

 

 وی افزود: جایگاه رفیع شهید و شهادت و مکتب وسیع ونجات بخش آنان  برنده ترین سلاح در برابر سلاحهای استعمار واستکبارجهانی است.

 

حسینی درادامه گفت: این کنگره شهدا هر سال  در یکی از استانها وشهرستانهای کشور برگزار می شود ودر سال 97 این کنگره در کردستان نیز برگزارخواهد شد.

 

 


 

حسینی گفت: شهرستان دهگلان از تعداد 5483 شهید والا مقام کردستان 99 شهید گرانقدر به خود اختصاص داده است که باید این شهدای گرانقدر شهرستان دهگلان به جهان شناسانده شوند.

 

 وی درادامه از ظرفیت جامعه روحانیت برای شناسایی بیشتر سیره وروش شهدا وفداکاری آنان تاکید کرد و گفت: ائمه جمعه وجماعات در نمازهای یومیه وجمعه می توانند شهدا را بهتر به نسل جوان و آیندگان و جهانیان معرفی کنند.

 

حسینی گفت: برای برگزاری این کنگره عظیم که در سال 97 در شهرستان سنندج برگزار در کل شهرستانهای استان جلسه هماهنگی وبرنامه ریزی صورت گرفته در مرکز استان 28 کمیته و در شهرستانها 24 کمیته موظف هستند برنامه های پیشنهادی جلسات برگزارشده خود را جهت هر چه بهتربرگزار شدن این کنگره انجام دهند.

 

انتهای پیام/7727

 

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات