شما اینجا هستید

دفاع مقدس نمودار برجسته ترین افتخارات ایران اسلامی است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با تبریک به مناسبت سی و هفتمین سالگرد هفته دفاع مقدس در نشست خبری با خبرنگاران، به تدویین و تشریح برنامه‌های این هفته پرداخت و گفت:: دفاع مقدس یک اقدام تاریخی است و هیچ ملتی نباید تاریخ کشورش را فراموش کند.

 

وی به اراده و ایستادگی سربازان دفاع مقدس در سال ۵۹ اشاره کرد و افزود: شور انقلابی، معنوی و دینی برگرفته از مرجعیت دینی و پاسداشت اعتقادات دینی بود که ما را در این دفاع مقدس و درگیری نابرابربا همه دشمنان اسلام پیروز گرداند.

سردار رجبی توانمندی موشکی، آمادگی نیرو‌های مسلح و خودباوری ملی را از برکات هفته دفاع مقدس دانست و اظهار داشت:هفته دفاع مقدس یادآور عظمت‌های خلق شده به دست مدافعین این ملت است.

به گفته وی، حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج روحیه ایثار و شهادت و نهادینه‌کردن فرهنگ جهاد از مهم‌ترین اهداف گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.

وی با تاکید بر اهمیت هفته دفاع مقدس در کردستان افزود: مردم کردستان در جنگ تحمیلی هم در برابر ضدانقلابی که ارزش‌های انقلاب و توسعه استان کردستان را هدف قرار داده بودند و هم در برابر دشمنان بعثی جنگیدند و غیور مردان و زنان این دیار با گذشت از جان و مال خود و با ایستادگی به پیروزی رسیدند.

به گفته سردار رجبی، یکی از اقدامات بسیار ارزشمند و چشمگیر سپاه بیت المقدس در کردستان برگزاری کنگره ۵۴۰۰ پیشمرگان مسلمان کرد بود که در سطح بسیار مطلوبی برگزار شد وبه برگزاری این کنگره با یک اقدام فرهنگی بزرگ در سال آینده در کردستان خبر داد.

سردار رجبی در ادامه به برنامه های هفته ی دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: این برنامه ها فقط به هفته دفاع مقدس خلاصه نمی‌شود و در طول سال به صورت مستمر اجرا می‌شود.

وی نامگذاری اولین روز از هفته ی دفاع مقدس را معنویت ،اقتدار نیروهای مسلح ، وحدت و سلامت دانست و گفت: رژه نیروهای مسلح در کردستان و برخی از شهرستان ها، حضور بسیجیان و همه نیروها در نماز جمعه، برگزاری ورزش همگانی و پیاده روی خانوادگی و توجه به سلامت روحی کارکنان از برنامه های پیش بینی شده برای این روز خواهد بود.

وی دومین روز را  علم و فناوری ،جوانان و سربازان دانست و گفت: نواختن زنگ مقاومت در مدارس و دانشگاه ها  و حضور جوانان در عرصه های علم و فناوری از دیگر برنامه های این روز است.

 

سردار رجبی گفت: بصیرت افزایی ،دشمن شناسی،استکبارستیزی در سومین روز، تبیین  نقش انقلاب اسلامی و وحدت ملی،بصیرت ،دشمن شناسی و مبارزه با استکبار جهانی از برنامه های روز شمار این هفته است.

 

برگزاری برنامه های زنان اسوه های ایثار،  تجلیل از رزمندگان و بررسی اهمیت نقش خانواده ، تبیین نقش رهبری در کیان اسلامی و اهمیت پدافند غیرعامل در مقابله با ترفند دشمن از دیگر برنامه های این روز خواهد بود.

 

به گفته ی سردار رجبی، اقتصاد مقاومتی،خودباوری،پشتیبانی مردمی اصناف،توجه به نقش اقتصاد مقاومتی و خودباوری در تولید از جمله برنامه های روز های دیگر از هفته ی دفاع مقدس خواهد بود.

وی در ادامه به رفع محرومیت در استان اشاره کردو گفت: تا زمانی که مسوولان ما از پشت میز‌های خود بلند نشوند و به مناطق محروم سری نزند عمق محرومیت در این استان را درک نخواهند شد.

سردار رجبی در راستای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر استان کردستان تاکید کرد: سپاه تمام توان خود را در جهت رفع محرومیت و محرومیت زدایی به کار گرفته است.

انتهای پیام/7727

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

اعلانات و تبلیغات

یادداشت و مقاله

با ولایت

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: تصویرسازی غلط و منفی و ناامیدکننده از اوضاع ایران مهم‌ترین دستور کار امروز دشمن است.

آمار بازدید

گوگل آنالیز