بازارچه مرزی سیف سقز بازگشایی شد

با همت فرماتده سپاه بیت المقدس صورت گرفت/

بازارچه مرزی سیف سقز بازگشایی شد

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه از بازگشایی بازارچه مرزی سیف سقز پس از سالها انتظار مردم این دیار خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از  سقز ،محسن بیگلری در گفتگوی اختصاصی  ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با پیگیری های مداوم و دلسوزانه فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان و همچنین فرمانده سپاه سقز با بازگشایی این بازارچه مرزی موافقت بعمل آمده است.

 

بیگلری  رونق بازار سقز با بازگشایی بازارچه سیف  را امکان‌پذیر دانست و خواستار آماده سازی هرچه سریع تر زیرساخت و دیگر امورات آن از سوی استاندار، فرماندار و دیگر مسئولان ذی ربط شد.

 

 

وی با بیان اینکه بازگشایی بازارچه سیف از مطالبات به حق این مردم بود، افزود: با اجرایی شدن این زمینه اشتغال برای جوانان فراهم می شود.

 

 

بیگلری ضمن تقدیر ویژه از فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خاطرنشان کرد: به حق که سردار رجبی در این راستا زحمات زیادی را متحمل شد که باید از وی تقدیر و تشکر کرد.

 

 

بازارچه مرزی شهرستان سقز در محور سقز- مریوان در سال 1377 فعالیت خود را شروع کرد؛ علی رغم نامساعد بودن مسیر ارتباطی مذکور و وجود عواملی چون وضعیت توپوگرافی مسیر ارتباطی، نبود امکانات زیر بنایی و خدمات اداری، دوری بازارچه از نقاط شهری، نامساعد بودن راه ارتباط منتهی به شهرهای شمال عراق و طول بارندگی در طی سال فعالیت این بازارچه در اوایل دهه 80 خصوصاً سال های 80 تا 83 مثبت و جزو بازارچه های نمونه منطقه و حتی کشور بوده است.

انتهای خبر/7727

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان و روحیه فداکاری و شهادت، گفتند: بر

یادداشت و مقاله

با ولایت

صبح امروز 92 نفر از دانش آموزان دبیرستان های دخترانه شهر بیجار با دو دستگاه اتوبوس در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات