27 اسفند سالروز شهادت پیشمرگ مسلمان کرد شهید جمیل شهسواری؛

فرمانده دلاور گردان تکاوران که دل در گرو نام و نشان نداشت

فرمانده دلاور گردان تکاوران که دل در گرو نام و نشان نداشت

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، شهيد جميل شهسواری در سال 1342 در روستای علی آباد از توابع شهرستان ديواندره به دنيا آمد، مقطع ابتدایی را در زادگاهش به پايان رساند و برای تحصيل در مقطع راهنمایی به شهرستان ديواندره رفت. درهمان مقطع بود كه مانند بسياری از جوانان دیواندره ای با نور انقلاب اسلامی همراه شد و در راه تحقق اهداف آن در حد توان خود تلاش كرد.

 

هنوز يكسال از پيروزی شكوهمندانه انقلاب اسلامی نگذشته بود كه گروهک های ضد انقلاب در چند استان مرزی كشور به ويژه كردستان مظلوم سر برآوردند و مردم بی گناه منطقه را مورد اذيت و آزار قرار دادند.

 

خانواده شهيد شهسواری نیز در این راه متحمل اذيت و آزار فراوانی شدند، شهيد شهسواری كه اراده ای سيل آسا داشت و با صخره های ناچيز متوقف نمی شد درنگ را جايز ندانست و به همراه پدر بزرگوارش در اواخر سال 1360 به عضويت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان ديواندره در آمد.

 

کاک جمیل مدتی پس از ورود به سپاه، مسئول يكی از مقرهای عملياتی شد و در سال 1362 به عنوان مسئول عمليات گردان حضرت رسول (ص) شهرستان ديواندر انتخاب شد. کاک جمیل در همان سال ازدواج كرد كه ثمره این پيوند، يک فرزند پسر و دو فرزند دختر می باشد.

 

شهید شهسواری در سال 1365 طی يک درگيری شديد با نيروهای ضد انقلاب از ناحيه سر به شدت مجروح شد و با اينكه پزشكان متخصص حضور ایشان را در درگيری ها و امور رزمی ممنوع كرده بودند، اما ایشان حاضر به ترک ميدان های نبرد نشد.

 

در سال 1369 به دنبال سازماندهی جديد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تيپ يكم انبياء (ع) انتقال يافت، ابتدا به عنوان كارشناس نظامی انتخاب شد، اما در سال 1371 فرماندهی گردان تكاوران تيپ يكم لشكر 8 نجف اشرف را پذيرفت.

 

شهید شهسواری در طراحی عمليات های نظامی به ويژه جنگ های نامنظم بسيار توانمند بود و همرزمانش ایشان را به عنوان صاحب نظری نمونه می شناختند. مسايل و كارهایی را كه به کاک جمیل محول می شد آنچنان دلسوزانه پيگيری می كرد كه حتی حاضر نبود ساده ترين آنها هم مورد كم توجهی واقع گیرد.

 

کاک جمیل همواره دوست داشت نخستين كسی باشد كه با دشمن روبرو می شود و نيروی ديگری جلوتر از او نباشد؛ آرزو می كرد هر خطری كه هست متوجه او باشد و ديگران بالاخص برادران سربازی كه تجربه كمتری در جنگ و مبارزه دارند، از هر خطری مصون بمانند.

 

شهید شهسواری پس از گذراندن آموزش های ويژه به همراه نيروهای تحت امرش برای امن كردن منطقه سروآباد به آن منطقه اعزام شد و مدت دو سال و نيم در آنجا ماند. شهید جمیل شهسواری در روز بیست و هفتم اسفندماه سال 1374 برای منهدم ساختن مركز تجمع نيروهای ضد انقلاب به كردستان عراق اعزام شد و طی يک مبارزه شجاعانه با نيروهای ضد انقلاب به شهادت رسيد. مزار مطهر شهيد جمیل شهسواری در گلزار شهدای شهرستان ديواندره قرار دارد.

 

شهید شهسواری نمونه كامل اخلاص و بی ادعایی بود؛ اگر كار ارزشمندی انجام می داد سعی می كرد به نام او تمام نشود؛ در حاليكه بيشترين تلاش و مجاهدت را انجام می داد اما كمترين بهره مادی را در نظر داشت؛ با آنكه خودش مشكلات زيادی داشت اما هميشه سعی می كرد مشكلات ديگران را مرتفع سازد.

 

شهید شهسواری از نام و شهرتهای كذایی بيزار بود و آنها را فانی می دانست، به طوریكه در يكی از دفترهای يادداشت خود، اين بيت را نوشته بود:

                             يک نام به خون نوشته بر سنگ / بهتر ز هزار نام آلوده به ننگ

 

                  

                         شهید جمیل شهسواری

 

انتهای پیام/3304

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات