شما اینجا هستید

به همت سپاه بیت المقدس کُردستان صورت گرفت؛

پیشکسوتان و مدال آوران ورزش کُردستان تجلیل شدند/سردار یزدانی: جوان کُردستانی پتانسیل بالقوه ورزش را داراست

پیشکسوتان و مدال آوران ورزش کُردستان تجلیل شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، همایش تجلیل از چهره‌های ماندگار ورزش کُردستان به همت جامعه بسیج ورزشکاران سپاه استان کُردستان صبح پنجشنبه با حضور سردار کاظم یزدانی رییس سازمان تربیت بدنی بسیج، جانشین سپاه بیت المقدس کُردستان، جمع کثیری از ورزشکاران، پیشکسوتان و مدال آوران ورزش در مجتمع فجر سنندج برگزار شد.

 

سردار یزدانی، رییس سازمان تربیت بدنی بسیج در این مراسم با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری به جوانان، گفت: رهبر انقلاب جوانان را به تحصیل، تهذیب و ورزش تاکید و سفارش کرده‌اند.

 

وی اظهار کرد: این کلام رهبری برای من که بیش از 40 سال است در زمینه ورزش فعالیت می‌کنم، بسیار استراتژیک و مهم است.

      

 

رییس سازمان تربیت بدنی بسیج افزود: استان کُردستان با توجه به شرایط آب و هوایی ، جوانان مستعد و استعدادهای بالقوه ورزشی بسیاری در زمینه ورزش دارد.

 

وی استفاده از تجربه پیشکسوتان ورزشی را موجب پیشرفت جوانان برشمرد و تاکید کرد: ورزشکاران  در تمرینات باید از توان و تجربیات پیشکسوتان نیز استفاده کنند زیرا تجربه از علم بالاتر است.

 

وی در ادامه به کلمه تهذیب که در فرمایشات مقام معظم رهبری نام برده شد، عنوان کرد و گفت: تهذیب کلمه مهمی است و اگر کسی در مسئله قهرمانی کار می‌کند  باید تهذیب نفس را مورد توجه خود قرار دهد زیرا این دنیا گذرا است و تمامی مسائل آن نیز در گذر است نباید برای مسائل ناچیز  نفسانی، دنیا و آخرت خود را به هدر دهند.

 

کُردستان فرهنگی، در امر ورزش نیز حرفی برای گفتن دارد

"سردار فلاح" جانشین فرمانده سپاه کُردستان هم در ابتدای این مراسم با اشاره به فرهنگی بودن استان کُردستان، گفت: کُردستان علاوه بر فرهنگ، در امر ورزش نیز موفق بوده و در عرصه جهاد و شهادت نیز، پیشمرگان مسلمان زیادی را در دل خود جای داده است.

     

 

وی امنیت کنونی پایدار کُردستان را مرهون خون شهیدان دانست و افزود: کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش است و در تمامی عرصه‌های علمی‌فرهنگی و ورزشی این مجاهدت‌ها دیده می‌شود.

 

جانشین فرمانده سپاه کُردستان تصریح کرد: 48 شهید ورزشکار استان کُردستان نشانگر مجاهدت‌های شهیدان در همه عرصه‌ها بوده و الگوی مناسبی برای جامعه جوان هستند.

 

​جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس با بیان اینکه نقش مربیان در تعلیم، تربیت و آموزش ورزشکاران بسیار کلیدی است اظهار داشت: اگر مربیان ما افرادی خودساخته و با اخلاق باشند، قطعاً ورزشکارانی که زیر نظر آن ها رشد و تربیت می یابند، در آینده ادامه دهنده مربیان با اخلاق خود خواهند بود.

 

سردار فلاح با اشاره به نگاه متفاوت غربی‌ها به ورزش، تاکید کرد: جوان ورزشکار ایرانی با بهره گیری از الگوهای اسلامی پا به میدان مسابقه و رقابت می‌گذارند که نقطه مقابل تجاری سازی ورزشی در غرب است.

 

سردار فلاح توجه به پیشکسوتان عرصه ورزش را از وظایف مسئولین و مردم دانست و گفت: ورزشکاران باید بعد از اتمام دوران ورزش قهرمانی همانند روزهایی که برای ما افتخار می آفریدند مورد توجه قرار گیرند و نباید اجازه دهیم که ورزشکاران به دست فراموشی سپرده شوند.

 

 

در ادامه این مراسم، از چهره‌های شاخص، نامی، پیشکسوت و مدال آور ورزش استان تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

     

     

 

همچنین در حاشیه این مراسم، کتاب "بر سکوی افتخار" نوشته "علی کلوندی" از تالیفات دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‍های دفاع مقدس سپاه کُردستان که مروری بر شهدای ورزشکار کُردستان دارد، رونمایی شد.

 

     

 

 

انتهای پیام/ 3304

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار