امام جمعه مسجد جامع قبای بهاران مریوان:

اسلام مخالف شادی و خوشی و گشت وگذار نیست/ جوانان حرمت این آب و خاک و قبور ماموستا ملا باقر و ماموستا چوری را نگه دارند

امام جمعه مسجد جامع قبای بهاران مریوان گفت: اسلام مخالف شادی و خوشی و گشت وگذار نیست. اما شادی و گردش باید با ادب و احترام همراه باشد و حرمت این آب وخاک و اولیای خدا همچون ملا باقر بالک و ماموستا مصنف چوری را نگه داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از مریوان، ماموستا ملا فایق رستمی امام جمعه مسجد جامع قباء شهرک بهاران مریوان فرا رسیدن بهار را خدمت همه ملت بویژه مردم سربلند استان علم ،عرفان ، کرامت و مهمان نوازی ( کردستان) تبریک گفت و افزود: از ته قلب می گویم که اگر الان سربلند و صاحب کرامت بوده و نشانه انسانیت و اخلاق را داریم بخاطر آن است که کردستان محل عرفان، معنویت و کرامت بوده است. جایگاه بزرگ مردانی بوده است که با خداوند ارتباط مستحکمی داشته اند. بزرگ مردانی که شب زنده دار بوده و به راز و نیاز با خالق خود مشغول بوده اند.

 

 

ماموستا رستمی افزود: اسلام مخالف شادی و خوشی و گشت وگذار نیست. اما شادی و گردش باید با ادب و احترام همراه باشد و حرمت این آب وخاک را نگه داشت.

 

خطیب نماز جمعه با تبریک مجدد فرا رسیدن سال نو آرزو کرد انشالله امسال سالی پر از پیشرفت، آبادانی و عمران باشد و از مهمان نوازی مردم مریوان، زحمت نیروهای انتظامی و شهرداری و شورای شهر و سایر مسئولین  قدردانی نمود.

 

ماموستا رستمی  در ادامه به جلسه اخیر مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد که وی در نطق بیش از دستور خود مشکلات استان و نوار مرزی  را مطرح و مسئولین نیز با دید باز آنها را مورد توجه قرار داده و در دیدار اخیر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) با اعضای مجلس خبرگان، ایشان به کردستان بویژه بحث اشتغال جوانان اشاره مستقیم داشتند.

 

وی همچنین افزود: که در شورای برنامه ریزی شهرستان با حضور فرماندار ، نبود کلینک مخصوص درمان مصدومیت های شیمیایی ( با وجود آنکه در شهرستان افراد جانباز شیمیایی زیادی داریم)، کمبود دستگاه سونوگرافی، نبود دستگاه ام آر آی و کمبود متخصصین پزشکی( برای مثال در مریوان فقط یک چشم پزشک وجود دارد) مطرح شد که انشالله برای حل این کمبودهای برنامه ریزی گردد.

 

همچنین در این جلسه بحث مرز مریوان و بهرمند شدن عامه مردم مریوان حتی مردم دهستان کوماسی از اشتغال در مرز مطرح شد و برنامه های خوبی در این زمینه در دست اقدام است.

 

خطیب نماز جمعه از هنگ مرزی بخاطر برخورد خوب و تعامل با کولبران نیز تشکر نمود.

 

در پایان خطیب نماز جمعه بار دیگر به کسانی که به قصد گردش و تفریح به طبیعت می روند بویژه جوانان توصیه نمود که حرمت اولیای خداوند را نگه دارند که در این خاک آرمیده اند و با دهل و سرنا و رفتارهای ناشایست آنها را نرنجانیم .

 

وی افزود: کسانی چون ملا باقر بالک و ماموستا مصنف چوری در این دیار زیسته اند. مبادا با رفتار خود آنها را برنجانیم. شادی و گردش و تفریح در اسلام آمده است اما به شرطی که با رعایت ادب باشد. من این مطالب را از سر دلسوزی و غمخواری برای ملت می گویم،زیرا همانگونه که پیامبر(ص) غمخوار و دلسوز ملت بود ماموستایان نیز باید اینگونه باشد.

 

انتهای پیام/ 3304

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات