امام جمعه مریوان:

مسئولین به فکر بیکاری جوانان باشند

امام جمعه مریوان با اشاره به معضل بیکاری در کردستان گفت: مسئولین با ایجاد اشتغال برای جوانان معضل بیکاری را حل نمایند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از مریوان، ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مسجد جامع مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته به حادثه حلبچه اشاره نمود و در این خصوص افزود: سالیاد حادثه حلبچه و کشتار مردم آن شهر را تسلیت می گویم به خصوص به خانواده قربانیان آن حادثه غم انگیز.

 

ماموستا شیرزادی گفت: درتاریخ 17 و 18 آذار 1988 برابر 25 اسفند 1366 در حمله به حلبچه توسط رژیم بعث عراق مردم را قتل عام کردند برابر تواریخ 5 هزار نفر کشته و 7 هزار نفر زخمی شدند این کار به خاطر طمع و منفعت خودشان بود و به خاطر متاع دنیوی اما نمی دانند که در قیامت برای آنها خسران خواهد بود.

 

خطیب نماز جمعه شهر مریوان در ادامه به سرنوشت مختوم و محتوم ظالمان در قرآن اشاره کرد و در این خصوص گفت: سرنوشت ظالم محتوم است او حتما با دردی از بین خواهد رفت.

 

خطیب نماز جمعه سپس به بحث رواج خرافات در جامعه و برشماری برخی از این خرافات از جمله نحس بودن روز سیزدهم و سیزده بدر پرداخت و در این خصوص اذعان داشت: در هفته آخر سال هستیم اسلام هیچ وقت مخالف شادی منطقی نبوده و نیست. متاسفانه برخی ها از اسلام بد فهم کرده اند و گاهی قیاس های اشتباهی انجام می دهند برخی ها می گویند گذشتگان این کار را کرده اند و ما هم انجام می دهیم در حالی که قرآن از تقلید کورکورانه از نیاکان نهی فرموده است.باید به جای این گونه رفتارها، برابر قرآن کریم و سنت نبوی راه بپیماییم.

 

وی افزود: چرا سیزده نحس باشد زمانی بود که به جای پلاک سیزده می نوشتند 12 به علاوه یک و در برشماری می نوشتند زیاده .این اسرائیلیات از کجا آمده است؟چرا باید نحس باشد در حالی که اصحاب بدر 313 نفر بوده اند و گرفتن روزه 13 هر ماه به همراه 14 و 15 سنت است.این خرافات از یهود برای ما به جای مانده است که همه خرافات و موهوم است.

 

ماموستا شیرزادی در ادامه با تشکر از مردم به خاطر چهارشنبه سوری که هیچ آسیبی در شهر به وجود نیامد ابراز امیدواری کرد ان شاء الله برای نوروز هم چنین باشد.

 

ماموستا شیرزادی در ادامه مسئولین و مردم را به نیکی در آخر سال و انجام خدمات توسط مسئولین سفارش و توصیه نمود و خطاب به مردم و مسئولین گفت: در این آخر سال دقت کنیم اگر کار نیک کرده ایم آن را وسیله ای در پیشگاه خداوند قرار دهیم. با هم آشتی کنیم کینه را از دل خود برداریم  به جای خرج ترقه بازی به معلولان و بیماران کمک کنیم.

وی تصریح کرد: وظیفه ما و نظام از جمله مسئولان، فرمانداران، نماینده و دیگران این است که اشتغال ایجاد نماییم. جوانان از دست بیکاری می نالند. به فکر اشتغال باشیم و زمینه ها را آماده کنیم.

 

شیرزادی با اشاره به وجود امنیت و آسایش در منطقه عنوان کرد: رهبری سال را، سال اقتصاد مقاومتی نامیدند پس باید زیر بنای کار را در منطقه ایجاد کنیم اگر زیر بناها را نسازیم درست نخواهد شد.از سرمایه گذارها بخواهیم بیایند و سرمایه گذاری کنند.الحمد لله زمینه کار فراهم است. بیاییم سرمایه ها را جذب نماییم.

 

ماموستا شیرزادی با زبان گلایه  خطاب به مسئولین گفت: ملت ما تا کی زیر چرخ ماشین های نفت کش آواره باشد؟ کنار گذر شهر چرا درست نشد؟ جاده ها چرا خوابیده اند؟ تا کی باید چنین باشد؟ مردم ما به خدا نجیب و شریف هستند. باید در خدمتشان باشیم  به خدا قسم اگر کسی به فکر مشکلات مردم باشد خداوند مشکلات او را حل خواهد نمود.

 

وی در پایان از رسانه هایی که صدای مردم را به مسئولان می رسانند از جمله زریوار خبر ، شاره که م مریوان و تسنیم، تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/ 3304

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات