ورود بسیج سازندگی به عرصه احیای اراضی و آبخیزداری/حوزه آبخیز میهم در دستور کار قرار گرفت

ورود بسیج سازندگی به عرصه احیای اراضی و آبخیزداری/حوزه آبخیز میهم در دستور کار قرار گرفت

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از قروه، شامگاه روز گذشته جلسه ای در اتاق فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه و با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان، پیمان باباپیری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان، فرماندار قروه و جمعی از مسئولین شهرستان با محوریت ورود بسیج سازندگی و سپاه پاسداران به عرصه احیای اراضی و آبخیزداری و با هدف احیای حوزه آبخیز میهم، برگزار شد.

 

 

در این جلسه ابتدا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه با اشاره به عملکرد بسیج سازندگی اظهار داشت: بسیج سازندگی شهرستان قروه در سه بخش محرومیت زدایی و مردم یاری، ایجاد اشتغال پایدار با تسهیلات اقتصاد مقاومتی در روستاها و اجرای اردوهای جهادی ا روزه تا 15 روزه در اقشار مختلف بسیج، فعالیت می کند.

 

 

سعید شعبانی افزود: از سال 1393 تاکنون بالغ بر 60 طرح محرومیت زدایی با اعتبار بالغ بر 1 میلیارد تومان در روستاهای شهرستان قروه به اجرا درآمده است که با همکاری و مشارکت اصلی ساکنان این مناطق صورت گرفته است.

 

 

وی به بیان طرح های محرومیت زدایی پرداخت و گفت: احداث خانه های عالم، ساخت و بازسازی خانه محرومین، بازسازی مدارس، آبرسانی از جمله طرح های محرومیت زدایی اجرا شده در روستاهای محروم است.

 

 

به گفته شعبانی بسیج همواره از امکانات خود و با تکیه بر مشارکت مردم وارد عرصه های محرومیت زدایی شده و به دنبال زدودن فقر از چهره مناطق محروم است.

 

وی با اشاره به طرح های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: سپاه از جمله ارگان هایی بود که بلافاصله بعد از اعلام سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری وارد عمل شد و تاکنون در شهرستان قروه بالغ بر 300 طرح پایدار اقتصاد مقاومتی اجرا شده که برای 1000 نفر ایجاد اشتغال نموده است.

 

وی ادامه داد: طرح های اقتصاد مقاومتی شامل پرورش ماهی، پرورش شترمرغ، پرورش قارچ، مرغ بومی، زنبور عسل و ... است.

 

 

شعبانی در ادامه سخنان خود به عملکرد بسیج سازندگی سپاه قروه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره نمود و گفت: در سال 95 بالغ بر 11 میلیارد ریال اعتبار در جهت اجرای 57 طرح اقتصاد مقاومتی در شهرستان قروه تسهیلات در اختیار متقاضیان طرح های اقتصاد مقاومتی قرار گرفت.

 

وی افزود: در راستای اجرای طرح های محرومیت زدایی نیز 4 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار در مناطق محروم در جهت اجرای طرح های محرومیت زدایی اختصاص یافت که بسیاری از این طرح ها به اتمام رسیده است و بخش دیگری نیز مراحل پایانی خود را سپری می کنند.

 

گفتنی است در پایان این جلسه از خبرنگاران فعال شهرستان قروه توسط سپاه پاسداران تجلیل به عمل آمد.

 

        

        

 

انتهای پیام/3304                                                                                                                                                 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات