ورود بسیج سازندگی به عرصه احیای اراضی و آبخیزداری/حوزه آبخیز میهم در دستور کار قرار گرفت

ورود بسیج سازندگی به عرصه احیای اراضی و آبخیزداری/حوزه آبخیز میهم در دستور کار قرار گرفت

ورود بسیج سازندگی به عرصه احیای اراضی و آبخیزداری/حوزه آبخیز میهم در دستور کار قرار گرفت
بسیج سازندگی این بار در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و با هدف سازندگی در مناطق محروم در عرصه احیای اراضی و آبخیزداری نمود خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از قروه، شامگاه روز گذشته جلسه ای در اتاق فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه و با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان، پیمان باباپیری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان، فرماندار قروه و جمعی از مسئولین شهرستان با محوریت ورود بسیج سازندگی و سپاه پاسداران به عرصه احیای اراضی و آبخیزداری و با هدف احیای حوزه آبخیز میهم، برگزار شد.

 

 

در این جلسه ابتدا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه با اشاره به عملکرد بسیج سازندگی اظهار داشت: بسیج سازندگی شهرستان قروه در سه بخش محرومیت زدایی و مردم یاری، ایجاد اشتغال پایدار با تسهیلات اقتصاد مقاومتی در روستاها و اجرای اردوهای جهادی ا روزه تا 15 روزه در اقشار مختلف بسیج، فعالیت می کند.

 

 

سعید شعبانی افزود: از سال 1393 تاکنون بالغ بر 60 طرح محرومیت زدایی با اعتبار بالغ بر 1 میلیارد تومان در روستاهای شهرستان قروه به اجرا درآمده است که با همکاری و مشارکت اصلی ساکنان این مناطق صورت گرفته است.

 

 

وی به بیان طرح های محرومیت زدایی پرداخت و گفت: احداث خانه های عالم، ساخت و بازسازی خانه محرومین، بازسازی مدارس، آبرسانی از جمله طرح های محرومیت زدایی اجرا شده در روستاهای محروم است.

 

 

به گفته شعبانی بسیج همواره از امکانات خود و با تکیه بر مشارکت مردم وارد عرصه های محرومیت زدایی شده و به دنبال زدودن فقر از چهره مناطق محروم است.

 

وی با اشاره به طرح های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: سپاه از جمله ارگان هایی بود که بلافاصله بعد از اعلام سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری وارد عمل شد و تاکنون در شهرستان قروه بالغ بر 300 طرح پایدار اقتصاد مقاومتی اجرا شده که برای 1000 نفر ایجاد اشتغال نموده است.

 

وی ادامه داد: طرح های اقتصاد مقاومتی شامل پرورش ماهی، پرورش شترمرغ، پرورش قارچ، مرغ بومی، زنبور عسل و ... است.

 

 

شعبانی در ادامه سخنان خود به عملکرد بسیج سازندگی سپاه قروه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره نمود و گفت: در سال 95 بالغ بر 11 میلیارد ریال اعتبار در جهت اجرای 57 طرح اقتصاد مقاومتی در شهرستان قروه تسهیلات در اختیار متقاضیان طرح های اقتصاد مقاومتی قرار گرفت.

 

وی افزود: در راستای اجرای طرح های محرومیت زدایی نیز 4 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار در مناطق محروم در جهت اجرای طرح های محرومیت زدایی اختصاص یافت که بسیاری از این طرح ها به اتمام رسیده است و بخش دیگری نیز مراحل پایانی خود را سپری می کنند.

 

گفتنی است در پایان این جلسه از خبرنگاران فعال شهرستان قروه توسط سپاه پاسداران تجلیل به عمل آمد.

 

        

        

 

انتهای پیام/3304                                                                                                                                                 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات