شما اینجا هستید

راهیان نور ذهنیت‌های معطوف به جنایات ضدانقلاب در این منطقه را پاک می‌کند

سردار رجبی: برخی کارها در کردستان به اصطلاح «فرهنگی» است

سردار رجبی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان  از سنندج، سردار محمدحسین رجبی ظهر دیروز در همایش مشترک تجلیل از خادمین، عوامل اجرایی فعال راهیان نور و کمیته‌های برتر قرارگاه استانی و ستاد هماهنگی پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از مسئولان آموزش و پرورش در  شهرستان‌ها، فرماندهان سپاه‌ها و نواحی در استان و نیروهای مرتبط با ماموریت راهیان نور، راویان مخلص و خادمین و همه مجریان فداکار استان تشکر می‌کنم که با زحمات زیادی که در این زمینه کشیدند، کردستان استان سوم در بحث راهیان نور شد.

 

 

وی تصریح کرد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، کردستان یک استان فرهنگی است و کسانی که در عرصه فرهنگی فعالیت می‌کنند معتقد به خلق فضای بسیار آرام، هماهنگ و اثرگذار در این منطقه هستند.

 

 

وی راهیان نور را یک کار فرهنگی برجسته و در تراز ارزش‌های انقلاب اعلام کرد و گفت: بیشتر اقدامات، تجهیزات و امکانات ما در راستای کارهای صورت می‌گیرد که به اصطلاح «فرهنگی» است در حالی که هیچ وقت در این زمینه آسیب‌شناسی نشده که آیا این کار ما فرهنگی است و یا فرهنگی نیست.

 

 

رجبی خطاب به مسوولان استان اظهار کرد: در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری در زمینه ارتقای وضعیت فرهنگی در استان که این منطقه  بخشی از کشور پهناور ایران است، گام بردارید.

 

 

رجبی در ادامه تصریح کرد: این اقدام تنها وظیفه آموزش و پرورش و سپاه نیست ما که بعنوان سپاه، افتخار خادمی در راه کشور، ولایت، ایثارگران و شهیدان را داریم.

 

 

وی در ادامه گفت: بیشتر کارهای فرهنگی در استان تاثیرگذار نیست که باید آنها را حذف کرد و بیشتر روی این حوزه تمرکز داشته باشیم.

 

 

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان اضافه کرد: در مدت ۳ سال یک میلیون نفر زائر راهیان به کردستان آمده‌اند که واقعا بی‌سابقه است و این خود زمینه‌ساز ایجاد اشتغال، رونق اقتصاد و ارتقای سطح درآمد مردم می‌شود.

 

 

وی مهم‌ترین پیامد راهیان نور کردستان را معرفی واقعیت‌های استان و امنیت پایدار آن به مردم کشور خواند و گفت: متاسفانه برخی ذهنیت‌ها هنوز معطوف به جنایات ضدانقلاب در اوایل انقلاب در این منطقه است که راهیان نور موجب می‌شود این ذهنیت‌ها پاک شود.

 

 

رجبی اذعان داشت: اردوهای راهیان نور تاثیرگذار است و موجب تحول درونی اشخاص می‌شود که آن را می‌توان در دل‌نوشته‌های نسل جوان زائر راهیان نور و یا نامه‌هایی که به ما می‌نویسند، مشاهده کرد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری راهیان نور را ثروت عنوان کرده‌اند چون این یک کار فرهنگی است و اگر به راهیان توجه نکنید مانند آن است که ثروت خود را نادیده بگیرید.

 

 

وی برقراری ارتباط فرهنگی و نسلی میان مردم استان و دیگر استان‌های کشور را یکی دیگر از دستاوردهای راهیان نور عنوان کرد و گفت: در هیچ همایش و سمیناری در عرض سه سال یک میلیون نفر به کردستان سفر نمی‌کنند اما در طول سه سال اخیر یک میلیون زائر در قالب کاروان‌های راهیان نور به کردستان سفر کرده‌اند.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس در پایان سخنان خود یادآوری کرد: در ۵ سال اخیر ظرفیت اسکان کردستان از یک هزار به ۵ هزار نفر ارتقا پیدا کرده است و این کار خوبی است اما باید بازهم توسعه پیدا کند و با کمک مسوؤلین استان که به امور فرهنگی اعتقاد دارند به مرحله عمل و تحقق برسد.

 

انتهای پیام/ 3304 / منبع فارس

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

اعلانات و تبلیغات

یادداشت و مقاله

با ولایت

رهبر انقلاب فرمودند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل می‌کشاند و اعتلا می‌بخشد.

آمار بازدید

گوگل آنالیز