زنان و اقتصاد مقاومتی/

تولید و ترویج صنایع دستی توسط بانوی کارآفرین کامیارانی

زنان و اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از کامیاران:

 

از جمله اهدافی که برای اقتصاد مقاومتی تعریف شده است، کاهش وابستگی ها و تأکید بر مزیت های تولید داخلی و تلاش برای خودکفایی برای کسب توسعه و پیشرفت می باشد.

 

 

در این میان خانواده به عنوان مهم ترین نهاد اجتماعی در تربیت و پرورش منابع انسانی باید تقویت شود تا زمینه توسعه اقتصادی در کشور فراهم گردد و رکن مهم خانواده نیز زنان می باشند که تاکنون توانسته اند نقش بسیار خوبی را در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و کمک به اقتصاد درون خانوادگی ایفا نمایند.

 

 

در این گزارش سعی بر آن است که چارچوب فعالیت های بانویی از دیار کامیاران تشریح گردد که با همکاری سازمان بسیج سازندگی توانسته است کارگاهی برای تولید انواع صنایع دستی فراهم آورده و علاوه بر ایجاد کسب وکاری برای خویش، برای دهها زن و دختر جویای کار، کار آفرینی نماید.

 

 

«سهیلا بهرامی » با راه اندازی کارگاه تولید فرش دستباف و تابلو فرش و همچنین کارگاه تولید انواع کیف پارچه ای و چرم دوزی، علاوه بر کسب درآمد و مهیا نمودن هزینه های زندگی خود و دو فرزندش، به انجام کارهای دستی مورد علاقه خود پرداخته و اوقات فراغت خویش را به ساخت انواع کارهای هنری اختصاص داده است.

 

 

بهرامی دراین باره می گوید: علاقه خاصی به انجام کارهای هنری و صنایع دستی داشتم و این باعث شده که از همیشه اوقات خود را به این امور بگذرانم و در زمینه قالی بافی، چرم دوزی و ... تبحر پیدا کنم؛ همه این زبر دستی ها در زمانی که بر اثر ناملایملات زندگی به کار نیاز پیدا کردم، باعث شد که روی پای خویش ایستاده و با ساخت انواع صنایع دستی، در کنار آن به آموزش دیگران بپردازم.

 

 

وی می افزاید؛ با داشتن مدارک معتبر فنی و حرفه ای کارم را آغاز کردم و ضمن برپانمودن کارگاه قالی بافی، چرم دوزی و کیف دوزی، اکنون بالغ بر 40 هنرجو در زمینه های مختلف هنری و کسب وکار را نیز آموزش می دهم.

 

 

بهرامی درباره نوع آموزش قالی بافی و تابلو فرش بیان می دارد که، برای این آموزش ها، ابتدا به مدت 10 روز با هنرجویان کار می کنم تا تبحر اولیه را به دست آورند، سپس تمام امکانات مورد نیاز اعم از دارقالی، نقشه، نخ وسایر وسایل لازم را در اختیار آنان قرار می دهم تا در زمینه سرمایه اولیه مشکلی نداشته باشند.

 

 

این بانوی کارآفرین به مدد و یاری سازمان بسیج سازندگی بسیار می بالد و تاکید می کند، با 100 میلیون ریالی که از طریق این سازمان دریافت نمودم توانستم با این سرمایه اولیه، کارگاهی راه انداخته و علاوه بر تولید صنایع دستی، کار آموزش هنرجویان را شروع کنم و در کنار آن اینک برای 15 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم کار آفرینی نمایم.

 

 

بهرامی به مشکلات کاری خود و همچنین میزان سودآوری کار نیز اشاره می کند و می گوید: با توجه به اینکه برای کارگاه اجاره پرداخت می کنم و تمام خدمات را خریداری می نمایم، بر میزان سودآوری کار تاثیر می گذارد و در هر دوره 4 ماهه فروش و عرضه صنایع دستی به بازار مصرف، سود خالص این کار به حدود 15 میلیون ریال می رسد.

 

 

بانوی کارآفرین کامیارانی در پایان از سازمان بسیج اقتصادی می خواهد که برای گسترش کارآفرینی و تولید صنایع دستی، با توجه به اینکه بسیاری از افراد جویای کار و هنرجویان، از زنان سرپرست خانوار و دختران خواهان کسب وکار هستند، سرمایه بیشتری در اختیار وی قرار دهند تا بتواند برای توسعه اقتصاد مقاومتی و ترویج بازار کار خانگی زنان تلاش نماید.

 

انتهای پیام/

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات