یادواره شهدای پایگاه روستای میرگه دریژ مریوان برگزار شد

با همت حوزه شهدای ساوجی/

یادواره شهدای پایگاه روستای میرگه دریژ مریوان برگزار شد

یادواره شهدای پایگاه روستای میرگه دریژ مریوان
با همت حوزه شهدای ساوجی یادواره شهدای پایگاه میرگه دریژ با حضور خانواده معظم شهداء، جانبازان، بسیجیان و اهالی روستای میرگه دریژ در مسجد این روستا برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از مریوان، با همت حوزه مقاومت بسیج شهدای ساوجی سپاه مریوان بخش خاومیرآباد شهرستان مریوان یادواره شهدای پایگاه روستای میرگه دریژ با حضور خانواده معظم شهداء، جانبازان، بسیجیان و اهالی روستای میرگه دریژ در مسجد این روستا برگزار گردید.

 

 

در این مراسم پربرکت که جانباز آزاده سید علی پناهی حضور داشت، فرمانده حوزه شهدای ساوجی با گرامیداشت یاد شهداء بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید و عنوان کرد: یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است و تا زمانی که این شهدای والامقام معلمین و الگوی ما باشند ملت ما پیروز است و ما هرچه داریم به برکت خون شهداء است.

 

 

پاسدار مصطفی رضایی در ادامه با اشاره به شرکت فعال مردم روستاهای ساوجی و میرگه دریژ در تمامی برنامه های فرهنگی و عبادی حوزه بسیج گفت: باعث افتخار است که امروز ما در کنار چنین مردمی انقلابی و شهید پرور هستیم.

 

 

این یادواره با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بخش خاو ومیرآباد در روستای میرگه دریژ شهیدان: پاسدار شهید سید حسین پناهی و شهید نوجوان سید حامد پناهی و یاد رشادت های این مردان بزرگ بود، برگزار شد.

 

 

شهیدحسین پناهی فرزندعلاء الدین ومینا درسال 1329درروستای میرگه دریژ جزء دهستان خاومیرآباد ازتوابع شهرستان مریوان به دنیا آمد و وقتی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و گروهک ملحد درمنطقه شروع به اغتشاش نمودند و فشارهای مختلفی را برمردم تحمیل می کردند شهید نتوانست آرام بماند و درهمان اوایل پیروزی انقلاب اسلامی به برادران سپاهی پیوست و به عنوان عضورسمی سپاه مشغول به خدمت شد درآن اوایل انقلاب چون جنگ های داخلی نامنظمی انجام می شد وسپاه مقتدری درمنطقه وجود نداشت گروهک های مختلف در شهرباعث آزارواذیت مردم می شدند وقتی که نیروهای سپاه هماهنگ شدند برادر حسین پناهی یکی ازنیروهای فعال درسپاه آن زمان بود که در درگیریها وعملیات های پیاپی شرکت می کرد نهایتا درتاریخ23/11/59 در شهر مریوان با گروهک های ضدانقلاب دموکرات درگیر می شود و به اظهار خانواده از ناحیه دو پا و کمر زخمی و به فیض شهادت نائل می گردد و جسد مبارکش را به روستای کانی میران انتقال می دهند وبه خاک می سپارند.

 

 

در ادامه مراسم از تعدادی از خانواده های معظم شهدا و جانباز و همچنین دانش آموزان نخبه روستا تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

روستای میرگه دریژ با جمعیتی 203 نفر از توابع بخش خاو و میرآباد  شهرستان مریوان و در 26 کیلومتری شهر مریوان واقع شده است.

 

 

انتهای پیام/

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

در سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان درمانگاه شهید خدایی با اعتبار 240 میلیون تومان افتتاح شد.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات