لزوم تأسی به حضرت فاطمه زهرا برای کسب معرفت/ احترام پیامبر نسبت به فاطمه تکریمی الهی بوده است

امام جمعه اهل تشیع کامیاران:

لزوم تأسی به حضرت فاطمه زهرا برای کسب معرفت/ احترام پیامبر نسبت به فاطمه تکریمی الهی بوده است

امام جمعه اهل تشیع کامیاران
حجت الاسلام علیمحمدی گفت: توانایی دینی و علمی حضرت زهرا نشان می دهد که زن در آیین اسلام می تواند به مقامات بالای تقوا، زهد، ایمان و علم برسد؛ در جامعه اسلامی تفاوتی میان انسان ها وجود ندارد و همه با تقوا و پرهیزگاری سنجیده می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس، امام جمعه کامیاران حضرت فاطمه زهرا(ع) را برترین و بهترین الگوی زنان از لحاظ تقوا، پرهیزگاری، شجاعت، بصیرت و دانائی دانست و بر لزوم تاسی به ایشان برای کسب معرفت و ایمان تاکید کرد.

 

 

حجت الاسلام علی اشرف علیمحمدی ظهر امروز و در آستانه سوم جمادی الثانی در گفت وگو با خبرنگار ما درباره شان و شخصیت حضرت فاطمه زهرا عنوان داشت: بیانات و روایاتی که از پیامبر اکرم(ص) در وصف حضرت زهرا آمده است، احترام ایشان را نزد نبی اکرم به خوبی نشان می دهد.

 

 

وی اضافه کرد: زمانی که حضرت زهرا بر پیامبر وارد می شد، آن حضرت 4رفتار زیبنده درمقابل ایشان انجام می دادند؛ ابتدا بر می خاستند، با احترام باایشان احوالپرسی کرده و فاطمه زهرا را در جای خود می نشاند و سپس دستانشان را می بوسیدند.

 

 

امام جمعه اهل تشیع کامیاران به جایگاه ویژه حضرت فاطمه نزد خداوند اشاره کرد و ابراز نمود: این احترام و تکریم پیامبر در نزد خداوند دارای جایگاه ویژه ای است؛ زیرا که رفتار پیامبران الهی بوده و از روی احساس روی نداده است؛ پس احترام پیامبر نسبت به فاطمه زهرا تکریمی الهی بوده است.

 

 

حجت الاسلام علیمحمدی تشریح کرد: همین احترام الهی باعث شد که بعد از وفات پیامبرتا زمان شهادت حضرت فاطمه زهرا، جبرئیل  دائما و مکرر نزد آن حضرت آید و با او درباره آینده و بسیاری موارد دیگر سخن بگوید که تمام این سخنان توسط حضرت علی(ع) انشا شده و به عنوان مصحف فاطمه گزارش شده است.

 

 

وی در بخش دیگری از این گفت وگو، حضرت فاطمه را الگویی بصیر نام برد و بیان داشت: جایگاه حضرت زهرا نزد علمای اسلام و مسلمانان بسیار بالا است و ایشان بهترین الگو برای زنان هستند.

 

 

امام جمعه کامیاران افزود:توانایی دینی و علمی حضرت زهرا نشان می دهد که زن در آیین اسلام می تواند به مقامات بالای تقوا، زهد، ایمان و علم برسد؛ در جامعه اسلامی تفاوتی میان انسان ها وجود ندارد و همه با تقوا و پرهیزگاری سنجیده می شوند.

 

 

حجت الاسلام علیمحمدی در پایان این گفت وگو ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه، از زنان و دختران جامعه اسلامی خواست که با تاسی به رفتار، گفتار، منش و توانایی های علمی حضرت زهرا، ایشان را الگوی برتر در همه امور قرار دهند.

 

 

انتهای پیام/الف

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان و روحیه فداکاری و شهادت، گفتند: بر

یادداشت و مقاله

با ولایت

صبح امروز 92 نفر از دانش آموزان دبیرستان های دخترانه شهر بیجار با دو دستگاه اتوبوس در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات