امام جمعه اهل تشیع کامیاران:

لزوم تأسی به حضرت فاطمه زهرا برای کسب معرفت/ احترام پیامبر نسبت به فاطمه تکریمی الهی بوده است

امام جمعه اهل تشیع کامیاران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس، امام جمعه کامیاران حضرت فاطمه زهرا(ع) را برترین و بهترین الگوی زنان از لحاظ تقوا، پرهیزگاری، شجاعت، بصیرت و دانائی دانست و بر لزوم تاسی به ایشان برای کسب معرفت و ایمان تاکید کرد.

 

 

حجت الاسلام علی اشرف علیمحمدی ظهر امروز و در آستانه سوم جمادی الثانی در گفت وگو با خبرنگار ما درباره شان و شخصیت حضرت فاطمه زهرا عنوان داشت: بیانات و روایاتی که از پیامبر اکرم(ص) در وصف حضرت زهرا آمده است، احترام ایشان را نزد نبی اکرم به خوبی نشان می دهد.

 

 

وی اضافه کرد: زمانی که حضرت زهرا بر پیامبر وارد می شد، آن حضرت 4رفتار زیبنده درمقابل ایشان انجام می دادند؛ ابتدا بر می خاستند، با احترام باایشان احوالپرسی کرده و فاطمه زهرا را در جای خود می نشاند و سپس دستانشان را می بوسیدند.

 

 

امام جمعه اهل تشیع کامیاران به جایگاه ویژه حضرت فاطمه نزد خداوند اشاره کرد و ابراز نمود: این احترام و تکریم پیامبر در نزد خداوند دارای جایگاه ویژه ای است؛ زیرا که رفتار پیامبران الهی بوده و از روی احساس روی نداده است؛ پس احترام پیامبر نسبت به فاطمه زهرا تکریمی الهی بوده است.

 

 

حجت الاسلام علیمحمدی تشریح کرد: همین احترام الهی باعث شد که بعد از وفات پیامبرتا زمان شهادت حضرت فاطمه زهرا، جبرئیل  دائما و مکرر نزد آن حضرت آید و با او درباره آینده و بسیاری موارد دیگر سخن بگوید که تمام این سخنان توسط حضرت علی(ع) انشا شده و به عنوان مصحف فاطمه گزارش شده است.

 

 

وی در بخش دیگری از این گفت وگو، حضرت فاطمه را الگویی بصیر نام برد و بیان داشت: جایگاه حضرت زهرا نزد علمای اسلام و مسلمانان بسیار بالا است و ایشان بهترین الگو برای زنان هستند.

 

 

امام جمعه کامیاران افزود:توانایی دینی و علمی حضرت زهرا نشان می دهد که زن در آیین اسلام می تواند به مقامات بالای تقوا، زهد، ایمان و علم برسد؛ در جامعه اسلامی تفاوتی میان انسان ها وجود ندارد و همه با تقوا و پرهیزگاری سنجیده می شوند.

 

 

حجت الاسلام علیمحمدی در پایان این گفت وگو ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه، از زنان و دختران جامعه اسلامی خواست که با تاسی به رفتار، گفتار، منش و توانایی های علمی حضرت زهرا، ایشان را الگوی برتر در همه امور قرار دهند.

 

 

انتهای پیام/الف

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات