اشتغال زایی و حرکت در چرخه تولید با پرورش قارچ خوراکی

کارآفرینی با تولید قارچ:

اشتغال زایی و حرکت در چرخه تولید با پرورش قارچ خوراکی

کارآفرینی با تولید قارچ
سازمان بسیج سازندگی دو بال «سرمایه» و «تجربه» را برای صعود به سوی قله توانایی در اختیار جوانان جویای کار قرار داده تا به دور از شائبه های نبود کار و اشتغال در چرخه تولید کشور حضور یابند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان در طی سال های اخیر، سازمان بسیج سازندگی همگام با سیاست های اقتصاد مقاومتی در راه اشتغال زایی، کسب درآمد و همیاری برای گسترش تولیدات داخلی و توسعه صنایع غیروابسته گام برداشته است.

 

 

این سازمان با توجه به بخش کشاورزی و تولیدات مربوطه، بیشترین سهم در چشم انداز خودکفائی و برون رفت از وابستگی به واردات را داشته و در مناطق مستعد کشاورزی مانند کردستان، بیشترین سهم را در تولیدات زراعی به خود اختصاص داده است.

 

 

سازمان بسیج سازندگی با دراختیار نهادن سرمایه اولیه، مردان و زنان جویای کار و کسب حلال را جذب نموده و درگاه درآمد زائی را از طریق تولیدات و خدمات دراختیار آنان نهاده تا چرخ های اقتصاد مقاومتی به دست جوانان مستعد این مرز و بوم چنان بچرخد که عملا بسیاری از محصولات در همان محل در دسترس باشد و بازار عرضه و تقاضا را با تولیدات داخلی به دست گیرد.

 

 

صنایع غذائی به علت تامین نیازهای اولیه شهروندان و قابلیت تولید انبوه همیشه مورد توجه تولیدکنندگان بوده و دراین میان پرورش گونه های متفاوت قارچ خوراکی دارای جایگاه خاصی در سبد غذائی مردمان این دیار است و سازمان بسیج سازندگی با درک این موارد، امکانات مالی و تجربیات کارشناسی خود را دراختیار علاقمندان به تولید قارچ خوراکی قرار داده است.

 

 

«ساسان گوران» در روستای شیروانه واقع درحومه شهر کامیاران با راه اندازی سالن تولید قارچ دکمه ای،  علاوه بر ایجاد کسب وکاری برای خود، توانسته برای 8 نفر دیگر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد نماید؛ وی در سالنی 100 متر مربعی که گنجایش 7 تن کمپوست را در هر دوره تولید دارا می باشد، در هر دوره 2 ماهه، در حدود 1.5 تا 2 تن قارچ دکمه ای تولید می کند و به بازار شهرستان و دیگر شهرهای اطراف عرضه می دارد.

 

 

گوران درباره میزان تولید سالیانه می گوید، هرساله در 5 دوره تا 10 تن قارچ دکمه ای تولید می کنم که این مقدار تولید بالغ بر 200 میلیون ریال سود دهی دارد و بدین طریق توانسته ام دراین چند سال اخیر با کمک سازمان بسیج سازندگی و دریافت تسهیلات لازم کارم را توسعه دهم و به سوددهی برسانم.

 

 

«سرمایه» و «تجربه» دو خط موازی کار وتولید هستند و سازمان بسیج سازندگی این دو بال را برای صعود به سوی قله توانایی در اختیار جوانان جویای کار قرار داده تا به دور از شائبه های نبود کار و اشتغال، در چرخه تولید کشور حضور یابند و به این ایمان و اعتماد درونی برسند که هر حرکتی یقینا برکتی به دنبال دارد.

 

 

 

انتهای پیام/

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان و روحیه فداکاری و شهادت، گفتند: بر

یادداشت و مقاله

با ولایت

صبح امروز 92 نفر از دانش آموزان دبیرستان های دخترانه شهر بیجار با دو دستگاه اتوبوس در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات