نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع سنندج،

آیت الله رفسنجانی همه عمر خود را وقف خدمت به انقلاب و مردم کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس، مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان، استاندار، امامان جمعه و جماعت و اقشار مردم فرهنگی و ولایت‌مدار سنندج در مسجد جامع این شهر برگزار شد.
 

 

حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ گفت: آین الله هاشمی رفسنجانی، مجاهد نستوه، شخصیت بزرگواری که عمر خود را وقف خدمت به مردم و جامعه کرد و برای حاکمیت اسلام تمام تلاش خود را نمود و در دوران های مختلف آنچه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت.

 

 

وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یار امام راحل و همراه همیشگی رهبر معظم انقلاب بودند و قبل و بعد از انقلاب اسلامی در خدمت نظام اسلامی بوده و خدمات فراوانی نسبت به نظام اسلامی داشتند.

 

 

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی زندگی و مرگ عزتمندانه ای داشتند و بدرقه عزتمندانه مردم نشان قدرشناسی و قدردانی مردم از خدمات آن مرحوم بود.

 

 

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: نقشی که علما و روحانیون دارند ابلاغ رسالات الهی به مردم جامعه است که ایشان آن را به منصه ی ظهور رساندند و همواره انقلاب اسلامی که در دنیا بی نظیر است را مدیون رهبری های امام راحل (ره)، مقام معظم رهبری و پایداری های یارنشان همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که در برهه ها ی مختلف نقش های متعددی داشته و همواره در مسائل فکری و نسبت به گروه هایی که نگاه جهادی داشته عمل می کردند.

 

وی خاطر نشان کرد: زندگی مبارزاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی پر از درس های فراوانی است که ولایت پذیری و تبعیت از رهبری مهمترین درسی است که از زندگی ایشان باید گرفت و همه ما ارادات و تبعیت ایشان از رهبری را به عنوان مهمترین درس از زندگی این عالم مجاهد باید در نظر بگیریم. 
 

 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به ۲ دهه ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی بر مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: در طول بیش از ۲۰ سال ریاست مجمع تشخیص مصلحت نطام، هیچوقت بدون نظر رهبری تصمیمی را نگرفت و همیشه نظر ایشان را مقدم بر نظر خود می‌دانست و در مسایل اختلافی هم، میانجی گری می‌کرد و هیچوقت بالاتر از حرف رهبری حرفی نزد. 
 

 
حجت الاسلام حسینی شاهرودی گفت: در نظام اسلامی اختلاف سلایق و دیدگاه ها هست اما زمانیکه بحث حمایت از نظام و رهبری پیش می آید همه متحد هستند و شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به گونه ای بود که فراجناحی بودند و همواره برای اعتلای نظام اسلامی و تقویت پایه‌های نظام تلاش می‌کردند.

 

استاندار کردستان نیز در این مراسم گفت: آیت الله رفسنجانی در دوران ستم‌شاهی تحت سخترین شکنجه‌ها بودند اما ذره‌ای از امام و اسلام دست نکشیدند.

 

وی با اشاره به مراسم تشییع باشکوه صبح سه‌شنبه در تهران گفت: حضور میلیونی مردم نشانگر پشتیبانی از انقلاب و خادمین مردمی است.

 

استاندار کُردستان افزود: مرحوم هاشمی شخصیتی چندبُعدی و چند وجهی داشت که در تمامی آنها برای جامعه سرآمد بود.

 

زاهدی ادامه داد: آیت الله رفسنجانی مجتهدی مسلم و روحانی دینی متبحری بود که لحظه‌های عمر خود را به تفسیر قرآن و اجتهاد اختصاص داد.

 

گفتنی است همزمان با درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جدای از نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کردستان روحانیون و علمای اهل سنت و طیف‌های مختلف جامعه، ادارات و نهادها هر کدام در قالب بیانیه‌های مختلف درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تسلیت گفتند.

 

 

این مراسم از سوی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مسجد جامع برگزار شد و طی آن برخی از مسوولین و امامان جمعه به سخنرانی پرداختند وتلاوت قرآن کریم توسط قاریان برجسته استان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

 

انتهای پیام/

 

 

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات